Чи виявили у Першотравенську випадки захворювання на кір
На території Першотравенська наразі випадків кору не зареєстровано. Та зважаючи на динамічне поширення хвороби серед населення країни, все ж необхідно вживати профілактичних заходів, основним з яких є імунізація, повідомляє відділ з питань внутрішньої політики та інформації Першотравенської міської ради.
У 2017 році рівень захворюваності на кір зріс у 43 рази порівняно із 2016. У Дніпропетровській області за минулий та початок 2018 року зареєстровано 63 випадки захворюваності на цей недуг.
Що стосується Першотравенська, поки що в місті випадків кору не зареєстровано. Проте зважаючи на динамічне поширення хвороби серед населення країни, спеціалісти радять все ж таки вакцинуватись.
Вакцинація проводиться в щеплювальних кабінетах державних та приватних медичних закладів вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) згідно з календарем профілактичних щеплень.
Вакцинація проти кору проводиться дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у 6 років. Альтернатив вакцинації немає. Наразі в Центрі первинної медико-санітарної допомоги в наявності вакцина «Пріорикс» виробництва Бельгії.
Відповідно до вимог наказу МОЗ, у разі виявлення хворого або спалаху на кір в організованих колективах розробляється план протиепідемічних заходів, який передбачає: проведення санітарно-гігієнічних заходів; максимально можливу ізоляцію групи (класу) від іншого колективу на 21 день; заборону приймання нещеплених осіб і осіб без довідки про щеплення або довідки про перенесене захворювання на кір в термін карантину; встановлення щоденного медичного нагляду за особами, які знаходилися протягом 21 дня у контакті з хворим; медогляд осіб, які перебували у контакті з хворим; вакцинацію контактних осіб у віці від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір та не щеплені проти кору не пізніше 72 годин з моменту виявлення першого хворого.
Медичні працівники закликають городян провести щеплення від кору, щоб захиститися від цієї інфекції.