Україна має найкращі позиції, щоб стати великим постачальником сировини для DRI в країни ЄС.
Зростання попиту на DRI заохочує ринок запускати нові потужності
В Україні знаходиться 5 млрд тон магнетитової руди — основної сировини для виробництва заліза прямого відновлення (DRI), попит на яке сильно зростає в Європі. Таким чином, можна стверджувати, що Україна має найкращі позиції, щоб стати великим постачальником сировини для DRI в країни ЄС.
Про це сказано в дослідженні GMK Center «Зелена трансформація сталевої індустрії ЄС в 2025-2035 роках та перспективи української металургії».
За прогнозами аналітиків, потенційні комерційні постачання сировини для DRI з Україні у середньостроковій перспективі становлять 20-25 млн тонн. Водночас, потенційне зростання попиту на сировину для DRI у світі у 2030 р. згідно з анонсованими проєктами становить 180 млн тонн.
Створення внутрішнього ринку DRI у ЄС
Тоді як існуючі європейські металургійні компанії оголошують кептивні проєкти з виробництва DRI/HBI, нові гравці планують будувати потужності, орієнтовані на комерційний ринок.
Такі проєкти, як H2 Green Steel (Stegra), GravitHy, BlastrGreenSteel можуть створити внутрішній ринок гарячебрикетованого заліза у ЄС.
«Метінвест» і Danieli за рахунок будівництва установки з виробництва DRI планують задовольнити потреби свого заводу з електродуговими печами, що випускатиме плоский прокат. Потенційні інвестиції в проєкт можуть скласти €2,5 млрд, DR-окатки постачатимуться з України.
«Постачання залізорудної сировини для виробництва DRI та заміщення поставок чавуну до ЄС на поставки зеленого HBI дозволять Україні вбудуватися в європейські зелені ланцюжки доданої вартості. Для цього українським підприємствам, таким як Ferrexpo, “Метінвест”, ArcelorMittal Кривий Ріг буде необхідний доступ до європейських фондів», — наголошує CEO GMK Center Станіслав Зінченко.
Як повідомляв GMK Center, глобальне виробництво заліза прямого відновлення (DRI) за підсумками 2023 року зросло на 6,5% у порівнянні з 2022 роком – до 135,7 млн т. Це є рекордним показником
Раніше генеральний директор групи «Метінвест» Юрій Риженков пояснював, чому глобальна пропозиція заліза прямого відновлення (DRI), гарячекбрикетованого заліза (HBI) й чавуну поступово зростатиме.
У жовтні італійський виробник сталі Acciaierie d’Italia (ADI) і дочірня компанія державного інвестиційного агентства Invitalia – DRI d’Italia – підписали меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва заводу DRI на майданчику в Таранто.
Інформує gmk.center