• Головна
  • Конфісковане у росіян підприємство з активами на Львівщині продали за майже 2 млрд грн
14:15, 19 грудня 2024 р.

Конфісковане у росіян підприємство з активами на Львівщині продали за майже 2 млрд грн

Конфісковане у росіян підприємство з активами на Львівщині продали за майже 2 млрд грн

Конфісковане у росіян підприємство з активами на Львівщині продали за майже 2 млрд грн

Переможцем аукціону став співвласник мережі АТБ Геннадій Буткевич

Фонд державного майна успішно провів аукціон з продажу 100 % статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Аерок» — одного з найбільших виробників газобетону в Україні. Переможцем аукціону стала компанія «Трайдент Геоінвест Україна» з кінцевою пропозицією 1 млрд 890 млн грн. Результати аукціону опубліковані на порталі Prozorro Продажі.

В аукціоні зі стартовою ціною 965 млн 1325 тис. грн взяли участь три учасники: ТОВ «Трайдент Геоінвест Україна», ТОВ «Професійна інжинірингова компанія» та ТОВ «БК БЦ1», яке запропонувало найбільшу початкову заявку: 1 млрд 401 млн грн. Це дало йому право останнього ходу у кожному з раундів аукціону. У перших двох раундах боротьба за актив тривала між «Професійною інжиніринговою компанією» та ТОВ «БК БЦ1» У кожному з раундів «БК БЦ1»використовував свою перевагу, перебиваючи ставку конкурент на 1 гривню. Однак в останньому раунді ТОВ «Трайдент Геоінвест Україна» запропонувало 1 млрд 890 млн грн і виграло торги.

Переможець аукціону отримав право придбати у Фонду держмайна України 100 відсотків власності на підприємство. Якщо він відмовиться від купівлі, то втратить понад 48 млн грн гарантійного внеску.

За даними порталу youcontrol, власником ТОВ «Трайдент Геоінвест Україна» є Геннадій Буткевич, відомий український  бізнесмен, співвласник мережі супермаркетів АТБ. Конкурент Геннадія Буткевича, ТОВ «БК БЦ1» належить ще одному відомому підприємцю, власнику інвестиційної компанії Dragon Capital Томашу Фіалі. Власник третього учасника аукціону, ТОВ «Професійна інжинірингова компанія», — Джавадов Ікрам Амір огли.

ТОВ «Аерок» — один з найбільших в Україні виробників газобетону. Підприємство має у власності два заводи з виробництва будматеріалів у Березані та Обухові на Київщині. У 2021 році підприємство почало будівництво у Стрию ще одного активу — заводу «AEROC Галичина». Виробництво на цьому заводі планували запустити у листопаді 2022 року, однак після початку повномасштабного вторгнення будівництво зупинилось.

Недобудований завод «Аерок» у СтриюНедобудований завод «Аерок» у Стрию

Власником ТОВ «Аерок» через російську фірму «Група ЛСР» був російський бізнесмен Андрєй Молчанов. У серпні 2023 року за позовом Мін’юсту Вищий антикорупційний суд стягнув 100% корпоративних прав ТОВ «Аерок» в дохід держави. За матеріалами Державного бюро розслідувань, отриманий підприємством прибуток у вигляді дивідендів та роялті виводили до материнської компанії в Росії. Яка коштом отриманих від українського виробництва коштів сплачувала податки до бюджету держави-агресора.

У жовтні 2024 року Кабінет Міністрів України затвердив умови приватизації товариства, зокрема встановив стартову ціну продажу: 965,3 млн грн. Кошти, отримані від продажу підприємства, перейдуть  до фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ.

Андрєй Молчанов — російський мільярдер, власник контрольного пакета будівельної «Групи ЛСР», яка своєю чергою була власником українського ТОВ «Аерок». Із 2008 до 2013 року він був депутатом Ради Федерації у Росії, де очолював комітет у справах СНД. У 2018 році Міністерство фінансів США внесло «Групу ЛСР» та Андрія Молчанова до «кремлівського списку» — переліку фізичних осіб та підприємств, наближених безпосередньо до Владіміра Путіна.

Інформує lviv.medіa

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...