Новини компаній
10:00, 19 жовтня

Що почитати на Гелловін?

Новини компаній
Що почитати на Гелловін?, фото-1

Гелловін у нас почали святкувати не так давно. Кілька десятиліть тому 31 жовтня було особливим днем тільки у Великобританії, США, Канаді та Ірландії, але поступово інші країни при активному сприянню маркетингу торгових закладів втягнулися в це авантюрне й веселе дійство. Покоління, що виросло на магічних історіях про Гаррі Поттера в захваті від книг жахів й антуражу Гелловіна. Яскраві гарбузи, симпатичні відьми, чаклунські капелюхи, казкова атрибутика і багато вогнів створюють неповторний настрій. Дітей, підлітків та дорослих не так приваблюють солодощі, як можливість прогулятися в моторошних костюмах. Це крутіше, ніж ходити з хвостом квадробера й імітувати тваринні звички. За кожним костюмом на Гелловін стоїть історія або легенда, відображена в художній літературі чи кіно. Свято має міфологію й підґрунтя.

Чому почали святкувати Гелловін?

Стародавні перекази про кельтів проясняють ситуацію – прообразом сучасного Гелловіна було язичницьке свято Самайн. Кельти асоціювали Самайн зі смертю, інфернальними істотами й потойбічними явищами. Спочатку Самайн стали відзначати в Британії, потім в колоніях. У XIX-XX століттях про язичницькі джерела згадують все менше, а прогресивне людство отримує Хелловін, який традиційно вважається Днем усіх святих.

В ніч на 31 жовтня вся нечисть, що живе у потойбічному світі, виходить до людей. Щоб потойбічні істоти не втрапили до хати, господарі виставляли для них ласощі, нехай забирають і йдуть геть.

З підсвіченим гарбузом, теж цікава історія. Тут ірландці відірвалися по повній: герой легенди Джек був таким скупим, що коли випивав з Дияволом, то щоб не платити, умовив Нечистого перетворитися на монету, яку поклав в кишеню з хрестиком. Хрестик не давав Дияволу повернути собі подобу, а хитрий Джек диктував свої умови. Коли Джек помер, його не пустили до Раю, а Диявол вигнав з пекла. Так і поневіряється душа Джека з пекельним вогнем між світами. Щоб жаринка не згасла, Джек поклав її в ріпу, яка трансформувалася в гарбуз. Пройшли роки, такий ліхтар став символом свята. Крім ліхтарика, для створення моторошної атмосфери потрібні не тільки символи, а й відчуття неймовірного жаху, від якого волосся стає дибки й кров починає рухатися швидше. Такі емоції можна отримати, прочитавши книгу відповідного жанру. Вибрати страшні історії, написані майстрами горору, можна в інтернет-магазині Book Chef.

Список страшних книг

Читацькі смаки та вподобання дуже різні, тому ми пропонуємо список книжок, який підійде кожному, хто хоч раз вибирав собі книги з жахами або дивився екранізації такої літератури. Почнемо з неймовірного готичного роману М. Шеллі «Франкенштейн, або Сучасний Прометей». Тут автор демонструє, як спроби перетворити неживу матерію в живу зазнають великого краху. Для тих, хто не читав, Віктор Франкенштейн – це не монстр, а творець жахливої істоти, яка й ім’я не мала. Він сам себе називав Адамом. Бідолашний дослідник втратив всіх рідних і сам помер, а все тому ризикнув приміряти на себе роль Бога.

Ще одна моторошна історія – неймовірний С. Кінг і його книга, що може налякати всіх – «Кладовище домашніх тварин». Ще одна поразка при спробі перемогти смерть.

А як же не згадати майстра горору, що створив власну демонологію? Г. Ф. Лавкрафт ввів в літературу монстрів, старіших за людство, вони мріють заволодіти людьми. Наймоторошніша книга «Поклик Ктулху» розповідає про страшне чудовисько Ктулху – втілення стародавніх таємниць і жахіть.

Свято не відбудеться, якщо ми не згадаємо вампірів. Б. Стокер в книзі «Дракула» почав розповідати про вампірів, відкрив людству інший світ, наповнений темними бажаннями та таємницями крові. Про істот, що п’ють кров, пишуть десятки книг, знімають фільми й серіали, а людство шалено споживає інформацію й просить ще.

Нові інтерпретації кровопивць спрагліїв, вознесених, атлантійців можна знайти в мегапопулярній трилогії фентезі Д. Арментраут «Кров і попіл».

Українська література теж представлена на ярмарку жахів: книга І. Павлюка «Я бачу вас цікавить пітьма» не тільки вразить читачів демонічним сюжетом, а й змусить подумати над сенсами нашого життя. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БукШеф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...