Новини компаній
13:39, 26 серпня

Топ-6 найкорисніших овочів

Новини компаній
Топ-6 найкорисніших овочів, фото-1

Овочі — незамінна частина нашого раціону, і вони повинні займати половину від всіх продуктів, які ми вживаємо. Хоча всі овочі вважаються корисними, існує думка, що деякі з них мають більше окремих поживних речовин, ніж інші. Розповідаємо, чи це справді так, які овочі найбільш корисні і чому їх варто додати до свого раціону.

Буряк

Звичайний червоний буряк, з якого ми варимо борщ, робимо салат з буряка чи готуємо цвітлі, вважається дуже корисним овочем для серця та серцево-судинної системи. Доведено, що регулярне вживання червоного буряка сприяє нормалізації артеріального тиску. Також вважається, що буряк може покращувати фізичну витривалість та навіть спортивні результати. Тож спробуйте перевірити, чи це так.

Поживні речовини, які містить буряк: клітковина, фолієва кислота, марганець, оксид азоту.

Картопля

Мабуть, неодноразово доводилося чути, що користь картоплі є перебільшеною, але це не так. Одна картоплина середнього розміру містить приблизно 4 г клітковини, яка необхідна для нормалізації нашого травлення, та 2 г білка. У 100 г картоплі міститься 2-3% добової норми білка. Тож картопля в поєднанні з іншою білковою їжею є чудовим гарніром і корисним продуктом. Крім цього, картопля містить велику кількість калію, марганцю, вітаміну С, а також вітаміну В6. І звісно, картопля містить бета-каротин.

Морква

Морква відома тим, що містить велику кількість вітаміну А. Так, лише 150 г сирої моркви забезпечують денну норму вітаміну А. Крім цього, морква містить вітамін С, калій, бета-каротин, який наш організм перетворює на вітамін А. Також морква містить клітковину, яка сприяє нормалізації травлення. Користь моркви перевірена багатьма дослідженнями, і всі вони свідчать, що морква є дуже потрібним і важливим овочем в нашому раціоні.

Зелений горошок

Горох містить багато крохмалю, що означає, що його калорійність вища. Тому для людей, які мають особливості, пов'язані з нормалізацією рівня цукру в крові, горох не рекомендовано вживати у великих кількостях. Проте горох, особливо коли він молодий та зелений, містить дуже велику кількість поживних речовин, зокрема клітковину, велику кількість білка, вітаміни А, С, К, рибофлавін, ніацин, тіамін та багато інших. Тому зелений горошок дуже рекомендовано регулярно включати в раціон. Якщо ж зараз не сезон зеленого горошку, можна брати консервований горох, проте звертайте увагу, щоб під час консервування не використовували велику кількість цукру. Заморожений молодий зелений горошок також є чудовим варіантом, як і горохова каша.

Червона капуста

Насправді всі види капусти є дуже корисними: цвітна, білокачанна, брюссельська, броколі. Всі ці види капусти належать до найкорисніших овочів, тому варто включати різні види капусти у свій раціон. Якщо ж говорити про червону капусту, то в 100 г сирої червоної (або синьої) капусти міститься 60% денної норми вітаміну С. Також червона капуста містить багато антоціанів. У 100 г червоної капусти міститься 15% добової норми вітаміну B6, 40% добової норми вітаміну К, а також вітамін А, калій, тіамін, рибофлавін, а також в невеликих кількостях залізо, фосфор, магній та інші макро- і мікроелементи. Інші види капусти також є дуже корисними, і всі вони містять вітаміни С, К, клітковину та досить високий рівень білка відносно інших овочів.

Гарбуз

У гарбузі бета-каротину набагато більше, ніж у моркві. Саме бета-каротин наш організм перетворює на вітамін А. Крім цього, гарбуз містить вітамін В, рибофлавін, вітамін С, залізо, магній, фосфор, цинк і, звісно, велику кількість клітковини. Особливістю гарбуза є те, що під час зберігання рівень каротину в ньому підвищується. Тож гарбуз є ідеальним зимово-осіннім овочем. Ви можете зберігати гарбузи з осені, готувати їх взимку, і від цього ваші гарбузові страви стануть ще кориснішими.

Інші овочі також є надзвичайно корисними, зокрема кабачки, часник, стручкова квасоля, спаржа, цибуля, кукурудза. Найкраще включати у свій раціон різні овочі регулярно, залежно від сезону та від того, який у вас зараз овочевий настрій. Але точно варто включати овочі у свій раціон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...