• Головна
  • Лікарі розповіли про епідеміологічну ситуацію в Павлограді
18:33, 12 грудня 2019 р.

Лікарі розповіли про епідеміологічну ситуацію в Павлограді

Лікарі розповіли про епідеміологічну ситуацію в Павлограді

У четвер, 12 грудня, у КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» відбулась прес-конференція на тему: «Вакцинація – єдиний засіб профілактики багатьох інфекційних захворювань. Поради щодо профілактики простудних захворювань». У роботі заходу взяла участь директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Олена Дуднікова. Про це повідомили у відділі охорони здоров’я Павлоградської міської ради.

Олена Дуднікова поінформувала присутніх журналістів про епідеміологічну ситуацію в Павлограді. За її словами, на сьогоднішній день випадків захворювання на грип у місті не зафіксовано. Проте, зараз спостерігається сезонна захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). На початок місяця (за період з 30.11.2019 р. по 06.12.2019 р.) було зареєстровано 117 випадків захворювання серед дорослих та 360 – серед дітей. За аналогічний період 2018 року з захворюваннями на ГРВІ звернулось 177 дорослих та 580 дітей. Тобто зараз спостерігається тенденція до зменшення, і загалом ситуація спокійна, але це не привід ставитись до свого здоров’я недбало – необхідно завжди пам’ятати про профілактику. ГРВІ передаються повітряно-крапельним шляхом, тому є ризик швидкого розповсюдження.

Лікарі розповіли про епідеміологічну ситуацію в Павлограді, фото-1

Лікар повідомила, що зараз існує два види профілактики – специфічна (вакцинація) та неспецифічна. Щеплення проти грипу ефективніше робити в передсезонний період. На сьогодні у всіх аптеках міста вакцина є в наявності, але вона розкуповується. Вакцина проти грипу не безкоштовна – людина може її придбати за власні кошти та щепитись у сімейній амбулаторії.

Не менш важливі профілактичні заходи, які можна виконувати самостійно:

- частіше бувати на свіжому повітрі;

- уникати контактів з хворими, а при необхідності такого контакту носити марлеву пов'язку;

- частіше провітрювати житлові приміщення і проводити в них щоденне вологе прибирання;

- дотримуватись здорового способу життя, режиму праці та відпочинку;

- вживати багату на поживні речовини їжу, особливо на вітамін С та фітонциди;

- залишатись фізично активними.

Фахівець наголосила, що у цьому році передбачається циркуляція вірусів грипу А та В. Ці групи не є тяжкими, але все одно потрібно бути обачними, бо навіть вони можуть загрожувати ускладненнями у вигляді бронхітів та тяжких форм пневмонії. Необхідно добре піклуватися про своє здоров’я та не допускати занедбаних випадків захворювання, тому потрібно обов’язково проходити огляд у лікаря та не займатися самолікуванням. Особливо обережними необхідно бути батькам хворих дітей, через те, що стан перебігу захворювання у дітей може змінюватись швидше, ніж у дорослих.

Лікар також детально розповіла про вакцинокеровані інфекції, до яких відносяться кір, паротит, кашлюк, дифтерія, поліомієліт, правець. Від всіх цих захворювань можна захиститися лише шляхом своєчасної вакцинації, згідно календаря щеплень. На сьогоднішній день амбулаторії міста в достатній кількості забезпечені вакцинами. Щоб пройти вакцинацію, потрібно звернутись до свого сімейного лікаря. Вакцина та розхідні матеріали для проведення щеплення є безкоштовними: усі вакцини закуповуються за рахунок держави, а туберкулін для проведення проби Манту - за кошти місцевого бюджету.

Раніше ми писали: "Какова ситуация с заболеваемостью гриппом и ОРВИ на Днепропетровщине?"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...