
Чорне агроволокно для мульчування ґрунту
В сільському господарстві мульчування ґрунту — це дуже поширена практика. Для неї застосовують різноманітні матеріали, як органічні, так і синтетичні. Зокрема, саме мульчування є призначенням чорного агроволокна. Даний матеріал володіє усіма необхідними характеристиками для того, щоб стримати ріст бурʼянів та підвищити врожайність.
Які функції виконує агроволокно чорне?
Мульчування з використанням агроволокна чорного кольору — корисна процедура, адже вона забезпечує одразу декілька функцій.
Захищає від бурʼянів. Даний матеріал не пропускає сонячні промені. Без світла та фотосинтезу бурʼяни припиняють свій ріст, тому таким чином можна повністю їх позбутись.
Допомагає встановити оптимальний температурний режим. В нічний час, особливо, коли ще бувають заморозки, воно захищає коріння від промерзання, а вдень, навпаки, — від перегріву.
Зберігає ґрунт вологим. Використання чорного агроволокна запобігає випаровуванню вологи зі землі. Це особливо важливо в період нестачі природних опадів, оскільки допомагає скоротити потребу в поливі.
Покращує стан ґрунту. Агроволокно захищає ґрунт від вимивання корисних речовин під час сильних опадів.
Полегшує догляд за рослинами. З агроволокном вам не потрібно буде витрачати час на прополювання чи частий полив. Крім того, з цим матеріалом грядки завжди виглядають охайними.
Якою буває щільність чорного агроволокна?
Якщо ви вибираєте агроволокно, то перше, на що слід звернути увагу, — це його щільність. Справа в тому, що від цієї характеристики буде напряму залежати сфера його використання.
17-30 г/м² — найлегший варіант для організації тимчасового укриття;
40-50 г/м² — для більшості овочів та фруктів;
60-80 г/м² — для багаторічників та застосування в саду.
Також зверніть увагу на стан ґрунту. Вважається, що чим важча земля, тим щільніше агроволокно потрібне. Крім того, важливим показником є стійкість до дії УФ-променів. Якщо вона невисока, то термін служби такого матеріалу теж буде недовгим.
Методика мульчування ґрунту агроволокном
Щоб чорне агроволокно якісно виконувало усі покладені на нього функції, його потрібно правильно розстелити. Для початку необхідно прибрати на ділянці: видалити бурʼяни, розпушити землю і розрівняти її, прибрати рослинні рештки та різноманітне сміття. Також рекомендовано внести добрив і добре зволожити ділянку, адже надалі полив буде здійснюватись через розрізи на агроволокні.
Розстеляючи полотно, намагайтесь робити так, щоб воно лежало рівно, адже це захистить нерівномірного прогрівання землі та застою води. Важливо добре зафіксувати його краї, адже сильний вітер може в буквальному значенні цього слова знести його з місця. Для цього існують спеціальні шпильки та кілки. Проте, якщо їх немає, використайте підручні матеріали, якими можна притиснути полотно по краях. Це можуть бути важкі грудки землі, цеглини, рейки та ін.
Для висадки рослин в агроволокні потрібно зробити надрізи. Бажано хрестоподібні, хоча можливі також і круглі отвори. Для того, щоб їх зробити, використовуйте гострий ніж чи інший подібний інструмент. Слідкуйте, щоб отвори не вийшли надто великими, адже це може стати причиною проростання бурʼянів.
Перед тим як постелити агроволокно, подумайте над варіантами поливу. Крапельна система — найкращий та найзручніший варіант, але її слід облаштувати перед накриттям грядки.
Щоб у вас не виникало проблем з агроволокном та доглядом за ним, обовʼязково обирайте лише якісний достатньо щільний матеріал. Тоді ви зможете використовувати його багаторазово. Перш ніж купити агроволокно чорне уважно ознайомтесь з пропозиціями від різних виробників та оберіть найбільш оптимальний за ціною та якістю варіант.