Павлоградську прокуратуру звинуватили у бездіяльності
Павлоградську місцеву прокуратуру зобов’язали внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, що стосуються невиконання працівниками МОЗ своїх службових обов’язків.
Про це йдеться в ухвалі Павлоградського міськрайонного суду від 10 серпня.
Обласне об’єднання Незалежних профспілок гірників України Західного Донбасу неодноразово піднімало питання щодо відсутності листків непрацездатності у лікарнях Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Павлоградського, Юр’ївского та Петропалівського районів.
Станом на 14 липня 2017 року листки непрацездатності не видали майже 3 тисячам місцевих жителів, 48 з них – жінки, які тільки-но народили дітей. Через це вони не можуть отримати виплати від держави.
Медики пояснюють, що всі необхідні заявки відправляють до Міністерства охорони здоров'я вчасно, однак бланки не надходять.
Члени профспілки вважають, що працівники МОЗ не виконують свої службові обов’язки і несумлінно ставляться до розпорядження КМУ, згідно якому бланки листів непрацездатності повинні розподілятися по регіонах згідно з їх заявками, а кошти на їх виготовлення передбачатися держбюджетом.
Спочатку члени профспілки звернулись з відповідною письмовою скаргою до Олександра Панченка, керівника Павлоградської місцевої прокуратури та попросили внести відомості про правопорушення до ЄРДР. Той перенаправив цей лист начальнику Павлоградського Відділу поліції.
Незгідні з такою відповіддю, активісти звернулися до суду.
29 червня слідчий суддя Гаврилов скаргу гірників відхилив. Він пояснив це тим, що вона знаходиться у Павлоградському ВП, а тому скаржитися потрібно на поліцію, а не на прокуратуру.
Як розповідав працівник прокуратури, активісти взагалі повинні звернутися до правоохоронних органів Києва. За його словами, МОЗ знаходиться на території, непідвідомчій Павлограду.
10 липня суддя Бондаренко виніс ухвалу, в якій постановив повернути скаргу. Він пояснив, що в. о. Павлоградської прокуратури відправив заяву до поліції з належністю, а тому висновки щодо бездіяльності Олександра Панченка не відповідають фактичним даним.
Потім члени профспілки звернулися до апеляційного суду Дніпра. Той направив скаргу на розгляд у Павлоградский міськрайонний суд.
Позавчора, 10 серпня, суддя Зінченко задовольнила скаргу. Тепер відповідальна особа Павлоградської місцевої прокуратури повинна буде внести до ЄРДР відомості, що стосуються невиконання працівниками МОЗ своїх службових обов’язків.
Також суддя прийшла до висновку про наявність бездіяльності з боку працівників Павлоградської місцевої прокуратури, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР.