
Жителів Дніпропетровщини попередили про шахраїв, які надсилають фейкові листи

На Дніпропетровщині активізувалися шахраї, які використовують схему виманювання коштів під виглядом благодійних зборів на допомогу українським військовим. Зловмисники надсилають місцевим підприємцям підроблені офіційні листи від імені начальника обласної військової адміністрації Сергія Лисака, у яких закликають долучитися до гуманітарної підтримки армії.
Як пише видання The Persona, про цю шахрайську діяльність попередив сам посадовець 24 березня.
Він наголосив, що такі листи не мають жодного стосунку до обласної влади та є спробою маніпуляції. Очільник ОВА закликав громадян бути пильними, ретельно перевіряти будь-яку інформацію, пов’язану з фінансовими зборами, а в разі виникнення навіть найменших сумнівів — звертатися за роз’ясненнями.
Також Сергій Лисак біографія звернувся до представників бізнесу, які вже отримали подібні повідомлення, із закликом не замовчувати факт шахрайства. Він наголосив, що своєчасне повідомлення правоохоронних органів допоможе швидше викрити злочинців та запобігти подальшим випадкам ошуканства.
Раніше повідомлялося, що подібні дії з боку шахраїв були зафіксовані і в Криворізькому районі. Очільник місцевої районної адміністрації Євген Ситниченко повідомив про ще одну схему шахрайства. Злочинці телефонували керівникам різних підприємств, видаючи себе за представників влади, і вимагали перерахування коштів на різні цілі.
У такий спосіб аферисти намагаються скористатися довірою громадян та бажанням допомогти Збройним силам України, прикриваючись фальшивими благодійними ініціативами.
За використання обманних схем із застосуванням електронних технологій винні можуть отримати від трьох до восьми років позбавлення волі. Якщо ж злочин було скоєно в період воєнного чи надзвичайного стану, а також якщо він завдав значних фінансових збитків або здійснювався організованою групою осіб, покарання може бути ще суворішим.
Винуватцям можуть загрожувати не лише штрафи та виправні роботи, а й обмеження або повне позбавлення волі, залежно від масштабу шахрайства, кількості постраждалих та суми викрадених коштів.
17 березня стало відомо, що правоохоронні органи Дніпра передали до суду справу 32-річного чоловіка, якого обвинувачують у низці шахрайських дій через інтернет.
Слідство встановило, що зловмисник використовував соціальні мережі для розміщення неправдивих оголошень про продаж автомобілів. Він пропонував потенційним покупцям зарезервувати транспортний засіб, оплатити оформлення документів або внести передоплату. Довірливі громадяни переказували кошти на банківські картки підставних осіб, після чого "продавець" зникав і переставав виходити на зв’язок.