• Головна
  • Правила харчування стерилізованих котів
Новини компаній
13:39, 25 грудня 2024 р.

Правила харчування стерилізованих котів

Новини компаній

Стерилізація кішок і кастрація котів – це не просто бажання власника позбутися постійного нявкання, криків та занепокоєння вихованця, а також від міток. Це ще й гуманний і ефективний спосіб уникнути неконтрольованого збільшення популяції. До того ж, нівелювання статевих інстинктів робить комфортнішим життя самої тварини. Image При цьому нескладна, по суті, операція впливає на низку фізіологічних процесів в організмі кішки. Не всі знають, що годувати нестерилізовану та стерилізовану тварину потрібно по-різному. І побачивши в магазині спеціальний корм, наприклад, оптиміл для котів після стерилізації, розглядають його лише як маркетинговий хід. Це не так, і ось чому.

Зміни в організмі котів після кастрації чи стерилізації

У таких тварин суттєво уповільнюється обмін речовин. Вони стають більш спокійними та інертними, менше рухаються та грають. При цьому апетит стерильних котів, навпаки, підвищується. Крім того, вони рідше мочать. Такі зміни підвищують ризик розвитку:

  1. ожиріння та, як наслідок, проблем із суглобами;
  2. серцево-судинних захворювань;
  3. сечокам'яної хвороби;
  4. патології печінки.

Виходячи з цього, виробники розробляють спеціальний склад кормів для котів та кішок після стерилізації. Вони багато білка з нежирного м'яса і субпродуктів, і навіть вуглеводів з круп. Крім того, у спецкорми додають гормони, які організм тварини перестає виробляти після операції. Вихованець, особливо, що вживає сухий корм, повинен багато пити. Для стерилізованих котів це особливо важливо: більше рідини – частіше сечовипускання – менша ймовірність утворення конкрементів у сечовивідній системі.

Натуральні продукти – що можна, а що не можна

Тим, хто годує вихованця натуралкою, після кастрації доведеться серйозно переглянути його раціон. У щоденному меню мають бути дієтичне м'ясо, субпродукти, яйця та овочі, крупи та кисломолочні продукти. Обов'язкове доповнення до натурального харчування – вітамінно-мінеральні комплекси з гормонами. Існує значний перелік продуктів, які заборонено давати стерилізованим тваринам. По-перше, це риба. Фосфор, що міститься в ній у великих кількостях, посилює ризик розвитку сечокам'яної хвороби. Якщо ж ваш вихованець - шанувальник свіжої рибки, в якості альтернативи можна купити якісний корм з її смаком. Знайти такий можна в каталозі онлайн-маркету МАУДАУ , а також у спеціалізованих зоомагазинах. Крім того, до забороненої їжі належать:

  1. жирне м'ясо;
  2. картопля та баклажани;
  3. свіже молоко;
  4. копчені та солоні продукти: вони шкідливі всім кішкам, але стерилізованим – особливо.

Годувати вихованця, який пройшов цю медичну процедуру, потрібно часто і потроху - щоб не перевантажувати органи ШКТ і не знижувати активність, що й без того зменшилася. І обмежити калорійні ласощі, які можуть призвести до неконтрольованого набору ваги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...