• Головна
  • Перейменування Павлограда: чому нардепи не ухвалюють рішення
15:58, 21 червня

Перейменування Павлограда: чому нардепи не ухвалюють рішення

Перейменування Павлограда: чому нардепи не ухвалюють рішення, фото-1

У питанні перейменування населених пунктів на Дніпропетровщині є величезна складова.

Павлоград в очікуванні перейменування, але цей процес загальмував. З одного боку, місцеві мешканці мають час, щоб донести свої аргументи до нардепів. З іншого боку невизначеність додає людям нервозності. Останні новини Павлограда свідчать, що перейменування залишається однією з найголовніших тем для мешканців Павлограду.

Слід зазначити, що на Дніпропетровщині перейменувати мають не тільки Павлоград, але й Першотравенськ і Синельникове. І в кожній з цих громад після вивчення громадської думки змушені були констатувати, що люди не хочуть мати іншу назву для своїх міст. Є ті, хто взагалі перейменування населених пунктів не на часі, і мешканців міст, які перебувають на відносно невеликій відстані від зони бойових дій, є інші більш важливі питання. Проте насправді питання криється у тому числі і в політичній площині.

Як сказав в ексклюзивному інтерв’ю виданню «Відомо» народний депутат Роман Каптєлов, у парламенті є нардепи, які зацікавлені в тому, щоб кожен населений пункт перейменували не окремими постановами, а пакетом. У підсумку може вийти так, що в одному списку будуть і ті населені пункти, які справді слід перейменувати, і ті, де громади категорично проти.

«Нас, депутатів, підставляють, зіштовхують лобами. Коли я проголосую проти перейменування Павлограда на Матвіївськ, мешканці інших громад будуть обурені. А якщо я проголосую за – мені дорікатимуть у Павлограді», - сказав Каптєлов.

За його словами, керівник профільного комітету парламенту Роман Лозинський повинен вести велику роботу – має особисто поговорити з керівниками тих громад, де виступають проти перейменування та вислухати їхні аргументи. У випадку з Павлоградом такі аргументи є. Це стосується і громадських обговорень, де люди чітко вказали свою позицію, а також історичного підгрунтя.

 «На сесії прийняли рішення: визнати, що Павлоград названий на честь святого Павла. Йому приурочили й День міста: на початку військової агресії вони День міста перенесли на літо, до Дня святого Павла. На 11 аркушах написали обґрунтування у підкомітет на ім’я Олени Шуляк про те, що Павлоград ніяк не відноситься до сина імператриці Катерини», - сказав Каптєлов.

На його переконання, взагалі процес перейменування в Україні слід перенести на період, коли закінчиться повномаштабна війна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...