Приборкання норовливої: як привчити кішку не дряпатися і не псувати меблі
Точити пазурі — природний процес для котів та кішок. Це одна з базових потреб пухнастих улюбленців, яка завдає серйозних проблем їхнім власникам. Щоб мінімізувати незручності, а також уникнути зайвих витрат, варто подбати про покупку спеціальних предметів та аксесуарів, які допомагають керувати небажаною поведінкою.
Гігієнічні процедури
У мешканців дикої природи не виникає жодних складнощів із «манікюром»: для цього використовуються дерева та будь-які інші поверхні. А ось домашні вихованці позбавлені подібних зручностей, тому власникам важливо використовувати спеціальні аксесуари: https://masterzoo.ua/ua/catalog/koti/aksesuari-dlya-kotv. Кігтеріз — одне з обов'язкових придбань. Якщо кішка нападає на членів сім'ї, а також знищує м'які меблі, шпалери та інші предмети обстановки, він допоможе звести збитки до мінімуму.
Захисні спреї
Розроблено відлякувачі — спреї з високим вмістом особливих інгредієнтів, запах яких неприємний тваринам. Вони досить прості у застосуванні:
- сильно збовтати флакон;
- розпорошити на відстані близько 30 см від поверхні, доки вона не стане вологою;
- повторювати процедуру щодня протягом 7–10 днів.
Це дозволить створити невидимий бар'єр: поступово виробиться стійкий рефлекс — і вихованець перестане шкодити домашній обстановці. Такі склади абсолютно безпечні, а також не залишають жодних слідів на меблях.
Баланс харчування та фізичної активності
Збалансований раціон дуже важливий: неправильне меню може спричинити як апатію, так і надмірну грайливість. Пухнастим друзям не вдається впоратися з енергією, що накопичилася, викид якої змушує їх нападати на все навколо. Найчастіше дістається молодшим членам сім'ї: за ними починається справжнє полювання.
Тому корм для котів потрібно підбирати, виходячи з віку, розмірів та ваги вихованця. Важливо оцінити баланс:
- білка;
- злаків;
- жирів;
- вітамінів.
Це базові критерії вибору, на які варто орієнтуватися. Недостатнє насичення, як і надлишок білка, може спричинити підвищену активність і навіть агресію.
Альтернативні місця для дряпання
Неможливо змусити тварину відмовитися від її природних потреб: жодні покарання, як і дресирування, не здатні в цьому допомогти. Але можна облаштувати комфортний простір, у якому є кігтеточка. Виріб повинен відповідати таким вимогам:
- Достатня висота. Навіть стоячи на задніх лапах, кіт не повинен торкатися її вершини — це допоможе йому розім'яти спину та м'язи.
- Стійкість. Конструкцію можна зафіксувати на підлозі або стіні, щоб вона не хиталася і не падала.
- Щільний матеріал. Поверхня повинна бути зносостійкою та практичною — і її не доведеться міняти через короткий проміжок часу.
Ці критерії допоможуть у пошуках ідеального варіанту: така кігтеточка для котів дійсно припаде вихованцю до душі. Важливо розташувати її у вільному доступі або прохідних місцях як постійне нагадування про необхідність подбати про стан пазурів. Для особливо активних улюбленців актуальні одразу декілька виробів, які розташовані у всіх приміщеннях.
Завершує процес приборкання м'яке привчання до нової іграшки: заохочення погладжуваннями, похвалами та ласощами за кожне використання — й псування меблів буде зупинено.