Перелік безоплатних медичних послуг в Україні: що мають знати пацієнти
Фото: freepik.com
В Україні існує перелік безоплатних медичних послуг, які надаються громадянам, які уклали декларацію із сімейним лікарем. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, що всі послуги включені в ПМГ - програму медичних гарантій.
Первинну допомогу в Україні надають сімейний лікар, терапевт або педіатр. Якщо в пацієнта підписано декларацію з одним із цих фахівців, цілий перелік послуг він може отримати безоплатно. Оплату здійснює НСЗУ - Національна служба здоров'я України.
На сьогодні медичні заклади країни працюють за принципом "гроші ходять за пацієнтом". Це означає, що послуги установи щомісяця оплачуються за встановленим МОЗ тарифом.
Медичні послуги, які надають безкоштовно:
- профілактичні огляди;
- спостереження за станом здоров'я (у т.ч. пацієнтів, які страждають на хронічні захворювання);
- медичне спостереження за дітьми;
- вакцинація за календарем щеплень;
- видача направлень до фахівців;
- спостереження за неускладненою вагітністю;
- оформлення рецептів, електронних рецептів (у т.ч. за програмою "Доступні ліки");
- діагностика та лікування найпоширеніших хвороб, травм, отруєнь патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;
- швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити;
- оформлення лікарняних листів і довідок;
- електрокардіограма;
- проведення скринінгу на наявність розладів психіки та поведінки пацієнта;
- проведення деяких видів паліативної допомоги.
За допомогою сімейних лікарів також можна впоратися з цілою низкою психологічних проблем, вони допомагають пацієнтам налагодити режим харчування і сну.
У МОЗ нагадують українцям, що велику кількість захворювань можна вилікувати на первинному рівні, але для цього обов'язково потрібно звертатися по медичну допомогу своєчасно. Також представники міністерства розповіли, що в Україні є можливість скористатися послугою "хірургія одного разу". Суть послуги в тому, що можна зробити одиничну хірургічну операцію і не платити за неї, якщо вона не складна і не вимагала госпіталізації.