У ЄС дефіцит робочої сили: 20 найбільш затребуваних професій
Фото: freepik.com
У Європі спостерігається вражаюча нестача робочої сили – число професій із незаповненими вакансіями сягає 400, проте є водночас надмірна кількість фахівців із інших 321 професій.
Вакансії, що не користуються попитом роботодавці стараються заповнити за допомогою іноземних працівників. 5632.com.ua з посиланням на schengenvisainfo.com ділиться інформацією про те, яким спеціалістам буде легше отримати робочу візу чи запрошення на роботу в країни Європейського союзу.
У звіті Європейського управління праці (EURES) про дефіцит і надлишок робочої сили за минулий рік виокремили професії у Євросоюзі, які стараються зайняти власною робочою силою, а на які доводиться залучати працівників з так званих третіх країн.
Становище зараз таке, що окремі держави , наприклад, Німеччина, змінюють міграційне законодавство таким чином, щоб була змога залучити молодих працівників із інших держав та спростити процес отримання робочих віз.
Інші держави-представниці ЄС також адаптували свою політику трудової міграції, аби стати привабливішими для працівників, в праці яких вони так зацікавлені.
У нещодавній рекомендації Єврокомісія внесла пропозицію допомагати цільовій трудовій міграції з держав, які не являються членами Євросоюзу. В такий спосіб вони намагатимуться подолати нестачу робочої сили у провідних секторах держав.
У звіті EURES був визначений список найбільш затребуваних фахів у ЄС – деякі з них є дефіцитними аж у 16 державах. Іноземці, які мають відповідний досвід або освіту в цих професіях, мають вищі шанси отримати запрошення на роботу та візу в Європу порівняно з іноземцями інших професій.
За даними EURES, до топ-20 найбільш затребуваних в ЄС професій входять такі:
- Муляри та суміжні працівники;
- Теслі та столяри;
- Водії вантажівок і вантажівок;
- Налагоджувачі та оператори металообробних верстатів;
- Медсестри;
- Сантехніки та укладальники труб;
- Електрики на будівництві;
- Зварювальники та різальники;
- Бетоноукладачі та суміжні працівники;
- Робітники з листового металу;
- Укладальники підлоги та плитки;
- Розробники програмного забезпечення;
- Кухарі;
- Будівельні робітники;
- Електрослюсарі та слюсарі;
- Програмісти додатків;
- Лікарі загального профілю;
- Водії автобуса та трамвая.
- Слюсарі та ремонтники автотранспорту.
- Лікарі-спеціалісти.
Проте варто зауважити, що є в європейських країнах і ті спеціальності, які мають надлишок фахівців. Зокрема, графічні та мультимедійні дизайнери, адміністративні та виконавчі працівники, журналісти, дизайнери інтер’єрів та декоратори, продавці.