У чому сенс використання сольового нікотину. Які переваги використання нікотинової солі в рідинах для паріння?
Сьогодні багаторазові под системи та одноразові електронні сигарети працюють на рідині, в якій використовується сольовий нікотин. Насправді саме з появою нікотинової солі з’явилася можливість зменшити габарити вейпів та зробити їх стильними та сучасними. Зовні поди нагадують флешки, але з набагато яскравішим та більш привабливим дизайном. Pod-система без проблем поміститься в кишені піджака чи куртки, її можна носити навіть в невеличкій жіночій торбинці. Це вам не боксмод чи мехмод, які важать набагато більше та значно переважають поди за розмірами. І такий еволюційний (а може і революційний) крок розвитку від схожих на чарівну лампу з джином зі східних казок чи на чудернацькі алхімічні пристрої до компактних та стильних девайсів було зроблено тільки тоді, коли з’явилася рідина на сольовому нікотині. Як же так сталося, що синтезований продукт став каталізатором різких змін у цілій індустрії? Для відповіді на це питання варто більше дізнатися про властивості нікотинової солі та зрозуміти, в чому взагалі сенс її використання.
Сольовий нікотин — швидкий, немов феєрверк
Насправді нікотинову сіль виготовляють з екстракту звичайного нікотину. Його ще називають вільним, бо він не зв’язаний ні з якими сполуками. Джерелом звичайного нікотину здебільшого є листя тютюну. Надалі отриману з допомогою віджиму речовину (процес дещо схожий на виготовлення олії) обробляють лужними сполуками. В результаті кислоти, які в значній кількості містяться в екстракті нікотину, нейтралізуються. Не будемо вдаватися у подробиці технології, а лише зазначимо, що паралельно відбувається процес ретельного очищення речовини. У результаті отримують нікотинову сіль, яка має суттєві відмінності від початкової сировини. Вона може похизуватися нижчим рівнем кислотності, фактично тотожним з аналогічним показником pH людського організму. До того ж сольовий нікотин значно чистіший, не містить різноманітних шкідливих домішок.
Для чого це все, і які зміни у характеристиках активної речовини, яка міститься в жижі для паріння, приносить використання саме солі? Ось вам відповідь на це запитання: сольовий нікотин швидше засвоюється організмом, бо має однаковий з людським рівень кислотно-лужного балансу та ще й не містить шкідливих домішок. Відповідно він ще й довше виводиться. Якщо говорити про конкретні цифри, то нікотинова сіль опиняється у крові всього за 8 секунд, бо імунна система організму не сприймає його вороже та пропускає без застережень. На відміну від звичайного нікотину. Його будуть перевіряти дуже пильно, немов митники, які шукають цигарки у наших гендлярів на українсько-польському кордоні. Тому на засвоєння організмом треба набагато більше часу — близько 25–30 хвилин або орієнтовно у 200 (!) разів довше.
Так що сольовий нікотин — це справжній спринтер, а звичайний значно поступається йому по цьому показнику. І ще суттєвий момент. Міцність жижі (тобто концентрація нікотину) при використанні сольового варіанту здебільшого дорівнює 5%, тобто 50 мг/мл. Це набагато більше, ніж у звичайних рідинах для паління. Це також робить свій внесок у швидкість засвоєння та виведення з організму. І при чому тут габарити пристроїв та еволюція їх розвитку? Зараз розповімо!
Які переваги використання нікотинової солі в рідинах для паріння?
Ось і дійшла черга до пояснення змісту практичного застосування сольового нікотину:
- Завдяки своїм властивостям така речовина дуже швидко втамовує відчуття нікотинового голоду.
- На практиці достатньо 2–3 затяжок, щоби настало насичення.
- Попарити ще раз захочеться нескоро — нікотинова сіль надовго “прописується” в організмі.
- Висока міцність та швидкість всмоктування у кров унеможливлює використання вільної тяги, тобто коли пара одразу набирається в легені. Тільки сигаретна тяга та пропускання пари через рот, а тільки після цього у органи дихання.
- Знижуються витрати жижі під час користування, бо тяги невеличкі, а їх кількість обмежена. Та й перекурів стає набагато менше.
- Використовувати габаритні пристрої для паріння з великим резервуаром для рідини та батареєю значної місткості стало недоцільним. Тому поди зменшилися у розмірах та набули привабливого зовнішнього вигляду.
Багатоетапне очищення сольового нікотину позитивно вплинуло на смакові якості жижі, адже домішки практично відсутні. Зник ефект тротхіту (роздратування горлянки). Завдяки меншій кислотності збільшився термін зберігання рідини для паріння. Ось такі зміни сталися завдяки використанню технології перетворення звичайного нікотину на сольовий.