У Павлограді відбувся «Том Соєр Fest-2019»
У суботу, 13 квітня, в Павлограді пройшов благодійний арт-фестиваль соціального мистецтва «Том Сойєр Fest». Його основна мета – згуртування громади міста навколо добрих справ, створення своєрідного майданчика для спілкування активних людей та організація спільної роботи для загального блага, покращення життя в рідному місті. Фестиваль пройшов в нашому місті вже вдруге, на цей в парку ім. Комарова на селищі ім. 40 років жовтня.
Цей фестиваль народився ще в 2016 році в Мелітополі, його організатором виступила місцева волонтерська група «Патріот». Минулого року до цієї благодійної акції окрім Павлограда приєдналися близько 20 міст та селищ зі всієї України. Цьогоріч фестиваль в один день проходив лише в Мелітополі та Павлограді. В нашому місті організаторами фестивалю виступили Благодійний фонд «Турбота» та Центр інноваційного розвитку «Персона». Він проходив під лозунгом: «Розфарбуй своє місто разом із нами!» за підтримки Павлоградської міської ради та КП «Затишне місто».
А приєдналися до акції з благоустрою волонтерські, патріотичні та інші громадські організації, люди з інвалідністю, студенти і школярі, військова частина, місцеві мешканці, спонсори та медіа-партнери. Всього зареєструвалося понад 200 павлоградців.
«Наша мета, як і минулого року, - перетворити загальноміську толоку на феєричне свято, де можна зустріти друзів та знайомих, де «Всі свої!». Показати власним прикладом - зміни може робити кожен! Надати можливість людям бути корисними та важливими, незалежно від соціального статусу, мови спілкування та віку. Внесок кожної людини в розвиток громади безцінний і може бути різним: від прибирання території, фарбування паркових об'єктів до спонсорської допомоги. Майбутнє Павлограда в наших руках і тільки від нас залежить, яким ми передамо місто нашим дітям і онукам, який приклад побачить підростаюче покоління», - каже представник організаторів, голова БФ «Турбота» Наталя Уставицька.
Під енергійну музику учасники акції садили в парку молоді дерева, збирали торішнє опале листя, фарбували лавочки. Після гарної роботи павлоградців пригощали запашним чаєм з величезного стародавнього самовару, узваром та смачною кашею. Також серед учасників проводили анкетування, головним питанням якого було: «Щоб ви хотіли змінити в рідному місті на краще?».
На фестивалі для дітей та дорослих працювали творчі та спортивні локації - майстер-класи з метання ножів і сокир, стрільби з лука, гончарства, аква-гриму, малювання та інші. Школярі та студенти для гостей свята влаштували танцювальний флешмоб. Крім того, для всіх бажаючих пройшли цікаві конкурси з подарунками від спонсорів. А учасники та партнери фестивалю отримали подяки та подарунки від організаторів.
Кріста Офенбах