• Головна
  • Католики Павлограда планують повернути собі у власність давній костел
10:33, 8 лютого 2018 р.

Католики Павлограда планують повернути собі у власність давній костел

Римо-католики Павлограда мають намір повернути у свою власність будівлю давнього костелу, розташованого на вулиці Робочій (колишня Пролетарська). Першим кроком до цього може стати отримання історичної пам’ятки в безоплатне користування на правах позички на 49 років. Про це йшлося 6 лютого на засіданні депутатських комісій міськради.

Проект рішення про передачу будівлі костелу святого Архангела Михаїла в позичку озвучив депутатам начальник міського відділу з обліку комунального майна і житлової площі Володимир Лисак. Він зазначив, що строк дії договору – 49 років, попередній розгляд у депутатських комісіях не виявив заперечень щодо передачі будівлі на баланс релігійної громади з правом розпоряджатися історико-культурною пам’яткою.

Ситуацію прокоментував головуючий на засіданні міський очільник Анеатолій Вершина. Він зазначив, що, згідно з історичними довідками, костел свого часу належав римо-католицькій громаді Павлограда. Однак, за словами мера, документів, які б підтверджували це, міська влада не має. «За часів Радянського Союзу воно було, як і все інше, приватизовано, забрано і так далі. І на сьогодні представники католицької церкви просили передати їм у власність цю будівлю. Моя особиста позицію – я не заперечую проти того, аби це зробити. Але, на жаль, ми не можемо передати, оскільки немає підтверджуючих документів, що воно колись належало їм», - сказав А. Вершина.

Він повідомив, що міська влада запропонувала римо-католикам вирішувати питання двома шляхами. «Перший: ми передаємо їм будівлю в позичку на 49 років, і нехай вони нею користуються, ремонтують, будують. Інший напрямок, яким можна йти паралельно, - це звернення до суду. Якщо в суді вони доведуть, що будівля дійсно належала католицькій церкві, і нададуть нам судове рішення, ми, міська рада, матимемо право передати їм будівлю у власність… Але на сьогодні ми не маємо законного права це зробити, бо юридично ця будівля належить павлоградській громаді». Остаточно питання з позичкою депутати міськради вирішать 13 лютого під час пленарного засідання сесії.

Як пояснив згодом журналістові присутній на засіданні представник римо-католицького духовенства отець Домінік, довести той факт, що свого часу церковна будівля належала і має належати римо-католицькій громаді, буде дуже непросто через проблеми з доступом до відповідних документів. Адже всі вони знаходяться в Росії. Але ці документи справді існують. «Але перспектива є, ми будемо звертатися до суду», - сказав священик. За словами о. Домініка, нині римо-католицька громада налічує до 100 вірян, щоправда, чимало з них не беруть активної участі у житті парафії. Втім, зазначив священик, у церкви, що діє в Павлограді з благословення Ватикану, є багато різних проектів.

Наша довідка

Римо-католики Павлограла до революції належали до парафії св. Йосифа у Катеринославі (Дніпро). У 1896-1899 роках тут спорудили муровану каплицю (нинішній костел) коштом нотаріуса Карла Гебда. Після 1917 року більшовики закрили святиню (вона працювала у роки Другої світової війни, під час гітлерівської окупації Павлограда). Храм використовували як складське приміщення та магазин. Завдяки зусиллям місцевої мешканки Ніни Победимської костел знов почав діяти за призначенням, починаючи з 1998 року (спочатку о. Мартин Янкевич із колишнього Дніпродзержинська відправляв богослужіння у її квартирі). З 2006 року в костелі служив дієцезіальний священник - отець Анджей, який розпочав ремонтні роботи у храмі, залучав прихожан до християнських практик. 2 жовтня 2010 року єпископ Мар’ян Бучек освятив відновлений інтер'єр святині. У 2016 році прихід отримав нового священника - отця Івана. Поки що костел не є власністю громади, вона ним користується без права проводити будь-які будівельні й ремонтні роботи.

Олекса Сурай

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#католики #церковь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...