Більше третини павлоградців страждають гіпертонією
У Павлограді минулого року від інфарктів та інсультів померло близько ста осіб. Чимала частина з них були людьми працездатного віку. Медики кажуть, що ці трагедії стали наслідками в тому числі і тривалого розвитку у хворих артеріальної гіпертензії.
Як повідомила 17 травня під час прес-конференції заступник головного лікарі міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ірина Гришина, нині на обліку павлоградських лікарів перебуває понад 32,3 тисячі дорослих павлоградців, хворих на гіпертонію, що становить до 40% населення міста.
За словами медика, саме гіпертонія є одним з факторів розвитку таких ускладнень при серцево-судинних захворюваннях, як інфаркт і інсульт. "У 2016 році ми зареєстрували 135 випадків інфарктів, в 17 з них хворі померли. Також зафіксовано 365 інсультів, при цьому померло 76 осіб", - говорить лікар. За її словами, всього від серцево-судинних захворювань минулого року в Павлограді померло більше однієї тисячі осіб.
Ірина Гришина нагадує, що факторами ризику, які сприяють розвитку артеріальної гіпертензії, є цукровий діабет, надмірна вага тіла, шкідливі звички, неправильне харчування, гіподинамія тощо. Чимало хворих на гіпертонію або не знають про свою хворобу, або не поспішають правильно лікуватися, зазначає медик.
У ці дні в Павлограді триває місячник боротьби з артеріальної гіпертензією, протягом цього часу усі бажаючі можуть перевірити свій тиск не лише в медустановах, а й в спеціальних мобільних пунктах, встановлених на міських ринках та в деяких супермаркетах.
Ірина Гришина закликає павлоградців скористатися цією можливістю, а в разі підвищеного тиску, звернутися до свого сімейного лікаря.
До речі, медик нагадує, що з квітня в Україні діє державна програма "Доступні ліки". Вона передбачає, що хворі на гіпертонію, цукровий діабет другого типу і на бронхіальну астму можуть щомісяця отримувати безкоштовні або зі знижками ліки від своїх хвороб.
У Павлограді участь у програмі беруть кілька аптек, каже І. Гришина. Це: "Медакадемія", "Руан", "Здоров'я", "Лінда-фарм". Аби отримати потрібний препарат, хворому слід звернутися до свого сімейного лікаря, який випише йому рецепт із зазначенням діючої речовини. За словами Ірини Гришиної, з початку дії програми павлоградські медики виписали вже 8 524 рецепта. До речі, на сайті Міністерства охорони здоров'я розміщений список ліків, які можна отримати безкоштовно в рамках програми: