Суперечки та дискусії через таку процедуру, як стерилізація тварин не вщухають вже протягом кількох десятиріч. Одні власники тварин вперто вірять, що це «неприродно» і нібито шкодить їхнім улюбленцям, інші ж відстоюють позицію, що стерилізація — це правильний та відповідальний вибір.

Проблема в тому, що противники стерилізації вельми часто посилаються на міфи чи власні упередження, ігноруючі наукові дослідження, досвід та реальні факти. Тож, якщо ви й досі серйозно розмірковує над тим, чи варто стерилізувати тварину, чи краще відмовитися від операції, ласкаво просимо в реальний світ, без міфів про цю процедуру.

Розвінчуємо стерилізаційну міфологію

Досить дивно, що у XXI сторіччі, з усіма його науковими досягненнями, медичними проривами та тотальним доступом до інформації досі вирують міфи та упередження щодо стерилізації тварин. Серед найбільш популярних:

  • Батьківські інстинкти. Звісно, ми звикли до того, що кожна мати піклується про власних дитинчат. Буває здається, що кішка чи собака прям таки мріє про щорічне поповнення сімейства цілою армією пухнастих новонароджених. Але насправді для тварин розмноження, це такий само інстинкт як полювання чи їжа. А люди просто проєктують на тварин власні емоції та почуття.
  • Сексуальне задоволення. Як часто ви чули фразу на кшталт: “мій кіт — мужик, йому потрібні бубєнчікі”? Особливо у виконанні господарів чоловічої статі. Агов, тут знов про інстинкти, а не про списки досягнень справжніх мачо. Крім цього науково доведено що тварини не отримують такого задоволення від в’язки, як у випадку людей. Ні тобі попередніх пестощів, ні романтичних зустрічей за келихом валеріани. Лише дискомфорт від постійного бажання та трошки полегшення при його задоволенні. Не мучте тварину, справжній воїн — той, хто дбає про своє здоров'я, а істина леді — це та, що не мучиться від постійних гормональних сплесків.
  • Стерилізація — це каліцтво. При такому підході й видалення апендициту можна назвати каліцтвом. Стерилізація — це хірургічне втручання, яке рятує життя тваринам та покращує його якість.
  • Зміна характеру улюбленця. Звісно, після стерилізації поведінка тварини змінюється. Але це скоріш перевага, ніж недолік. Улюбленець стає більш спокійним та менш схильним до спонтанних втеч у пошуках «кохання всього життя», нічних концертів на весь дім та бійцівських турнірів з іншими “претендентами” на лапку коханої.

Коли варто відмовитися від стерилізації?

Звісно, існує перелік суто медичних протипоказань для проведення процедури. Але їх встановлює фахівець ветеринарної клініки після ретельного обстеження конкретного пацієнта. Якщо ж протипоказань не виявлено, але ви все ще розмірковуєте над тим щоб не стерилізувати улюбленця, то ось коротенький список того, до чого варто бути готовими:

  • Гормональний кошмар. Постійні “співи” котів під вікном або скажені собаки, що шукають пару у всіх підворіттях. Нічого особливого — звичайний хаос нестерилізованих тварин.
  • Маркування території. Ну ви зрозуміли, варто завчасно запастися побутовою хімією для видалення плям та освіжувачами повітря, щоб створити бодай ілюзію нормального запаху в домі.
  • Втечі на побачення. Улюбленець легко може зникати на декілька днів, повертаючись з купою “історій” та кількома хворобами. І це ще в кращому випадку.
  • Виводок спадкоємців з постійним пошуком для них нових господарів. Відповідальність в такому випадку падає на плечі власника щасливої пухнастої матусі.
  • Підвищена агресія та тривожність. Агов, ну це ж гормони, чого ви хотіли?
  • Рахунки в ветеринарних клініках. Науковці, дослідники та просто досвідчені господарі домашніх тварин давно зрозуміли, що нестерилізовані тварини хворіють частіше та важче за своїх прооперованих побратимів. Тож лікування захворювань репродуктивної системи, зокрема піометри, простатиту, пухлин чи супутніх проблем обійдеться значно дорожче, ніж стерилізація. І мова не завжди йде про гроші.

Геть стереотипи: подаруйте улюбленцю довге та спокійне життя

Тож, попри всі застарілі переконання та стереотипи, стерилізація тварин — це не тільки спосіб контролювати популяцію, а й важливий крок для забезпечення здоров’я і добробуту тварин.

Будьте відповідальним та добрим господарем для власного улюбленця. Звертайтесь до ветеринарного центру Терра Вет для консультацій та проведення процедури стерилізації.