Якісний сон є основою чудового стану здоров'я і настрою. Під час довгочасного відтинку нічного спокою тіло та мозок відроджуються, отримують нові сили і лікуються. Елементарні принципи гігієни сну роблять відпочинок корисним.
До речі, різноманітні штори для спальні від Alser створять затишок і комфорт, такі потрібні для здорового сну.
Десять ритуалів для останнього
Як покращити сон під час війни?
- Змініть звичну локацію відпочинку. Організуйте порядок, позбавтеся зайвих речей. Якщо спальня пов’язується з безсонницею – змініть обстановку чи кімнату.
- Більше ходіть вдень. Рухливість нормалізує обмін речовин і позбуває поганих думок. «Руханка» звільняє розум, що є підготовкою до сну.
- Не спиться? Краще встати. Безуспішні спроби дратують і викликають ще більший стрес. Оберіть неактивну діяльність, приміром, рукоділля. Та не використовуйте гаджети.
- Перед сном насолодіться теплою ванною. Коли шкіра зігрівається і поступово остигає - з'являється сонливість. Не маєте ванни? Зігрійте у гарячуватій воді руки і ноги. Посмакуйте тепле молоко чи трав'яний чай.
- Слідкуйте, що ви їсте і п'єте перед відпочинком. Напої з кофеїном (кола, чай чи кава) десь на годину скорочують сон. Хоч спиртне розслаблює, воно викликає жагу і має сечогінний ефект. Пекучі страви пришвидшують кровообіг, а жирні – утруднюють роботу органів ШКТ.
- Робіть розслаблюючі рухи. Розтягніть м'язи чи виконайте саморозминку для зняття спазмів. Ще помагає глибоке дихання, коли видих триваліший від вдиху.
- Створіть зручність. Спальня має бути затемненою, безшумною і прохолодною. Провітріть її перед сном. Спіть на комфортному матраці, що вам підходить. Він має добре підтримувати хребет і бути зручним.
- Відмовтесь від активної діяльності увечері. Створіть зручну обстановку, почитайте книжки, насолодіться спокійною музикою. Не використовуйте гаджетів, бо їх освітлення і інформаційні потоки збуджують мозок.
- Здоровий сон під час війни дуже важливий. Спіть хоча б сім-вісім годин. Це необхідність для людини середніх літ. Молоді потрібно дев’ять годин сну, а людям похилого віку – шість.
- Дотримуйтесь графіку. Навіть у неробочі дні лягайте і прокидайтесь в певний час. Організм любить постійність і систематичність.
Якщо треба оформити спальню – магазин ролет, штор і жалюзі Alser пропонує потрібну для цього продукцію. Тут є і штори блекаут. До речі, останні і пов'язка на очі створюють потрібні сутінки. Ароматична лампа з приглушеним світлом і приємним ароматом заспокоює. Гігієна сну дітей не відрізняється від рекомендацій для дорослих. Показуйте гідний приклад, і дитя наслідуватиме його.
Що робити вдень для покращення сну?
Вплив війни на сон відобразився на кожному з нас. Та що слід робити для його поліпшення?
- Працювати з психологічним станом. Людині в депресивному чи тривожному стані слід знати, що тривожить її більше (відео з руйнуваннями чи історії постраждалих друзів). Якщо це відео - перейдіть на якийсь час до текстових новин, щоб мозок відпочив від важкої інформації.
- Якщо самодопомоги і підтримки людей навколо недостатньо - звертніться до психологів чи психотерапевтів. Якщо не опрацювати переживання і події з нічних кошмарів - останні повертаються знову. Емоційна обробка травматичного досвіду може тривати довго, а психолог допоможе з цим впоратися.
- Делегування чи виконання виснажливих завдань заздалегідь заощаджує сили. Щоб не турбуватися щодо побутових речей - ставте нагадування у телефоні: «відкласти гаджети», «пообідати», «підготуватися до сну» тощо. Якщо пригнічує приготування їжі - робіть це на три-чотири дні наперед. Коли ми знімаємо з себе якомога більше механічних завдань, що повторюються, у мозку лишається більше сил для пропрацьовування пережитого і нормального функціонування.
Як вибрати блекаут-штори для спальні? Зайдіть в онлайн-каталог магазину Alser, почитайте описи товару. До слова, портьєри чи гардини для кухні https://alser.ua/uk/shtory-hardyny-portyery-na-kukhnyu/ теж не лишать вас байдужими. Обирайте якісне!