Про SMM-стратегію чули всі, але що це таке простими словами, чи справді вона так потрібна і що в неї входить? Гадати не будемо — йдемо розбиратись.

Що таке SMM-стратегія?

SMM-стратегія – це план дій, який допомагає бренду досягти своїх цілей через соціальні мережі. Вона охоплює все: визначення цільової аудиторії, створення контенту, вибору платформ для просування та досягнення цілей.

Тому це не просто планувальник контенту, а чітко продумана концепція, яка враховує особливості бренду, потреби аудиторії та функціонал соцмереж.

Кому потрібна SMM-стратегія?

SMM-стратегія потрібна тим бізнесам, які хочуть систематично й ефективно просувати свій бренд у соцмережах. Тобто всім:

  • Власникам малого та середнього бізнесу;
  • Маркетологам;
  • Великим компаніям;
  • СММ-менеджерам.

Що входить у SMM-стратегію?

SMM-стратегія складається з елементів, які допомагають побачити загальну картину:

1. Визначення цілей

Потрібно чітко визначити, для чого вам потрібні соціальні мережі. Ви хочете збільшити впізнаваність бренду, залучити нових клієнтів чи, може, підвищити продажі?

2. Аналіз цільової аудиторії

Вам потрібно зрозуміти, хто ваші потенційні покупці, де вони проживають, які у них інтереси, проблеми та болі.

3. Аналіз конкурентів

Це допомагає вчитись на їхньому досвіді. Також коли ви знатимете, що роблять конкуренти, зможете знайти спосіб виділитися і запропонувати своїм клієнтам щось унікальне.

4. Визначення сильних сторін бренду

Щоб це зробити, ви маєте самі протестувати продукт, побути покупцем. Тоді зможете зрозуміти, з якої сторони краще подати бренд.

4. Тон голосу бренду, контент

Потрібно визначити та прописати тон голосу бренду — те, як він комунікує з аудиторією (фішки, слова, звертання).

Також треба приблизно поділити контент на рубрики та дати приклади (корисний, брендовий, продажний).

5. Вибір платформ

Не всі соціальні мережі однаково підходять для кожного бренду. Потрібно обрати ті, де найбільше часу проводить ваша аудиторія.

6. Вибір інструментів для просування

Подумайте, як ви будете залучати аудиторію: таргет, співпраця з блогерами, створення вірального контенту тощо. Вибір інструментів залежить від цілей та бюджету.

7. Аналіз результатів та корекція стратегії

Робота з соціальними мережами – це постійний процес, який вимагає аналізу та корегування.

А як навчитись створювати SMM-стратегію?

Це можна зробити на SMM курсах, на окремому інтенсиві зі стратегії чи вчитись самостійно. До слова, Kukurudza, найбільше медіа про SMM в Instagram в Україні, має свої курси, де викладають експерти, що й ведуть популярні українські бренди. Але якщо хочете дізнатись безплатно, навіщо потрібна СММ стратегія та як її створити — читайте їхню статтю.

Висновок

SMM-стратегія – це дорожня карта, яка допомагає брендам досягати цілей завдяки соцмережам. Вона потрібна кожному, хто прагне не просто бути в соцмережах, а робити це ефективно та досягати своїх бізнес-цілей.

Тож, якщо ви досі думаєте, що SMM-стратегія потрібна не всім, тепер знаєте, що тільки завдяки їй можливо досягати реальних результатів від ведення соцмереж.