Головне завдання будь-якого типу даху – захистити горище, мансарду та всю будівлю від негативних зовнішніх впливів. До них відносяться температурні та погодні умови, вологість, атмосферні фактори та багато іншого. Однієї черепиці для цього завдання буде замало, навіть якщо ви встановите продукцію вищої якості. Довговічність даху, надійне збереження тепла всередині будинку у більшості залежить від утеплення. Спеціальні матеріали зможуть захищати утеплювальний шар від потрапляння вологи. Найсучаснішим рішенням є супердифузійна мембрана, досконалий гідробар’єр. Висока паропроникність гарантує швидке усунення вологи, якщо вона якимось чином потрапить на утеплювач. Покрівельна мембрана Foliarex є одним із професійних рішень для цього завдання.
Розглянемо головні особливості матеріалу та принципи вибору, важливі рекомендації у процесі вибору.
Переваги супердифузійної плівки перед гідробар’єром
Класичною гідроізоляцією є стандартна плівка. Вона може бути посиленою, але особливих ефектів чекати від неї не варто. Характерними недоліками є:
- Втрачає властивості, висихає під впливом високих сезонних температур та їх перепадів. З часом просто тріскається, з’являються дірки;
- Повністю закриває простір покрівлі, перешкоджаючи проникненню повітря, дах не «дихає». Якщо потрапляє волога, то там і залишається, адже немає отворів для випаровування. Це викликає псування утеплювача, дерев’яних балок.
Матеріал має пористу структуру, а отвори звужуються до низу. Тому важливо звертати увагу, якою стороною вона вкладається. Така перфорація не дозволяє воді потрапляти зверху, а пар може вільно проходити крізь отвори. Професіонали часто порівнюють принцип роботи та її властивості із людською шкірою. Тому перевагами мембрани є:
- Стійкість до впливу високих температур;
- Термін служби;
- Відсутність ризиків затримки вологи в середині даху.
Як вибрати оптимальне рішення
Типи цього матеріалу відрізняються між собою щільністю. Вона визначає, в якій сфері буде застосовуватись продукт. В будь-якому разі продукт має витримувати перепади температур, сильне нагрівання, вітер, вологу, вплив сонячних променів та багато іншого. Зверніть увагу на те, що дифузні покриття з показником щільності нижче 100 г/м2 взагалі не варто застосовувати у покрівельних роботах, вони підійдуть для вентильованого фасаду. Для інших потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:
- Бітумна черепиця. Оптимальний варіант - 110 г/м2. Більший показник – марні витрати та зайва переплата. Покриття кладеться під лист OSB, поверх якого монтуються черепичні блоки. Фанерна перетинка зменшує температурний вплив та перешкоджає потраплянню УФ-променів на поверхню;
- Для металочерепиці. Найкраще рішення - 115-125 г/м2. Мембрана укладається прямо під листи, тому на неї безпосередньо будуть впливати високі температури. Матеріал повинен витримувати конденсат, що з’являється на зворотній стороні черепиці. Якщо покрівля була монтована 20-30 років тому, можна зупинитись на щільності у 115, 50 років - 125 г/м2 для підвищеної надійності;
- Для композитної черепиці - 110-140 г/м2, залежно від зазначеного виробником терміну служби;
- Натуральну краще вкладати на мембрану із показником 165.
Компанія «Альтернатива» багато років плідно співпрацює з найбільшими виробниками покрівельної продукції в нашій країні. Завдяки численним перевагам та зваженому економічному підходу, кінцевий споживач може завжди розраховувати на високу якість продукції, мінімальні ціни, широкий вибір модельного ряду та видів товарів. Спеціалісти компанії допоможуть підібрати оптимальне рішення в індивідуальному порядку, гарантують швидкість доставки на об’єкт та можливість отримати послуги з монтажу.