В наш час все більше громадян звертаються до фінансових установ з метою взяти кредит на купівлю речей чи нерухомості. При зіткненні з фінансовими труднощами, деякі перестають сплачувати кредит, не підозрюючи, що банк може відібрати квартиру за борги. Поступово величина боргу зростає через відсотки та штрафи, які додаються до залишку кредиту. Дехто забуває про штрафні санкції. Коли борг значно збільшується, банк може розпочати процес арешту нерухомого майна боржника. У результаті боржник ризикує залишитись без квартири.
Ситуації, що тягнуть за собою вилучення майна
Якщо людина не виконує взятих на себе фінансових зобов'язань, співробітники банку починають нагадувати їй про необхідність внесення платежів за кредитом. Гроші повинні бути сплачені, і позичальник може брати їх звідки завгодно, навіть із виграшів в casinotop.ua.
Якщо позичальник ігнорує нагадування, банк може вжити наступних заходів:
- Звернутися до колекторської фірми, яка почне тиснути на позичальника, вказуючи, що він залишиться без житла або потрапить до в'язниці. Велика кількість людей не звертає уваги на такі погрози, адже в Україні не можна заарештувати за прострочення за кредитом;
- звернутися до суду для примусового стягнення заборгованості: арешт нерухомості через борги можливий, якщо позичальник має мінімум дві квартири. Тож боржнику за перших же дзвінків або SMS-повідомлень від банку важливо звернутися до юриста.
Банк не має права самостійно виселяти позичальника із квартири. Рішення про виселення може ухвалити тільки суддя. Однак, суд може ухвалити дане рішення тільки якщо борг перевищує 20-кратний розмір мінімальної заробітної плати та підтверджений судовим рішенням.
Дарча на квартиру
Суд може вирішити, що банк має право погасити борг позичальника коштом його майна чи дарчої на квартиру. Банк може забрати квартиру, яка була подарована, якщо квартира належить позичальнику без оформленого договору про дарування. В такому разі кредитори мають право звернутися до суду з метою відібрати нерухомість для погашення боргу. Однак, рішення можна оскаржити, особливо якщо це єдине житло або у ньому мешкають неповнолітні
Кредитна організація не має права відібрати квартиру, якщо вона була подарована до того, як позичальник узяв кредит та якщо божник не був власником квартири на момент оформлення кредиту.
Щоб уникнути складних ситуацій, краще домовитись із кредитором про можливе відстрочення або попросити про кредитні канікули. Часто ситуацію можна вирішити мирним шляхом. Тривалі та витратні судові процеси не вигідні ні позичальнику, ні фінансовій організації.