Гіпсокартон Knauf — популярний будівельний матеріал, який широко застосовується для облицювання внутрішніх поверхонь приміщення. Він дозволяє створити ідеально рівну площину, яка в подальшому виступатиме чудовою основою для декоративного оздоблення.

Існує два способи кріплення гіпсокартонних листів до поверхні:

  • каркасний — гіпсокартон кріплять до каркаса, виконаного з металевих профілів або дерев'яних балок;
  • безкаркасний — ГКЛ кріплять безпосередньо до стіни або стелі за допомогою спеціальних клейових сумішей.

Монтаж на профіль вимагає певних навичок і для будівельника-початківця може виявитися досить складним завданням. Безкаркасний спосіб кріплення буде більш простим для реалізації, до того ж, дозволяє заощадити кошти на придбання будівельних матеріалів. На ньому і зупинимося.

Безкаркасний спосіб монтажу — необхідні умови

До безкаркасного способу монтажу гіпсокартону Кнауф вдаються для вирівнювання стін з невеликими перепадами (не більше 3-4 см) та за відсутності необхідності ховати комунікації.

Щоб забезпечити надійність фіксації клейового матеріалу, необхідно приділити належну увагу підготовці поверхні. Видалити з неї старе покриття у вигляді шпалер, фарби, облицювальної плитки, штукатурки, що обсипається. Усунути грубі нерівності, закласти глибокі тріщини. Обробити грунтуючим розчином.

Кріплення гіпсокартону на клей

Однією з альтернатив каркасному методу кріплення гіпсокартонних панелей до поверхні є використання спеціального клею для гіпсокартону. Він має низку своїх переваг, проте не позбавлений і недоліків. Клей допоможе відрегулювати нерівність стіни. У процесі схоплювання клейового розчину, ви зможете відрегулювати положення листа. На відміну від шурупів, якими здійснюють кріплення до профілю, клей не залишає на зовнішній поверхні гіпсокартону слідів, що вимагають подальшого оздоблення. До недоліків варто віднести трудомісткий демонтаж ГКЛ.

Порядок проведення робіт буде наступним:

  • Підготовка клейового розчину — суху суміш з'єднують із водою у пропорціях, зазначених виробником. Перемішують до одержання однорідної маси.
  • Клей наносять коржами на поверхню стіни або безпосередньо на лист гіпсокартону по всьому його периметру та центру.
  • Гіпсокартон прикладають до стіни, притискають та за допомогою рівня виставляють точно по вертикалі.

Використання монтажної піни

Ще одним способом безкаркасного монтажу гіпсокартону є кріплення за допомогою монтажної піни. Цікавий він тим, що піна дуже швидко працює і значно скорочує час проведення монтажу. Але така властивість матеріалу швидше буде перевагою для досвідченого будівельника, а ось для початківця стане недоліком. Так як час на коригування положення листа гіпсокартону буде дуже обмеженим.

Технологія монтажу дуже проста:

  • Безпосередньо перед застосуванням піну необхідно збовтати для перемішування всіх компонентів балона.
  • Піна наноситься по периметру листа у вигляді валика діаметром 2-3 см, при цьому не замикаючи лінію. Далі робиться зигзагоподібна лінія по центру.
  • Гіпсокартонний лист прикладається до стіни та протягом 5 хв. коригується його положення за рівнем.

Таким чином, безкаркасний метод дозволяє швидко вирівняти поверхню та приступити до її подальшої декоративної обробки.