Життя сучасного підлітка зазвичай дуже насичене — навчання, різноманітні хобі та секції, відпочинок з друзями. Кімната має відповідати образу мислення та вподобанням юнака чи дівчини. В даній статті ми розповімо, на які фактори слід звернути увагу при облаштуванні кімнати для підлітка.
Ліжко — центральний елемент в меблюванні
Часто ліжко стає головним елементом композиції підліткової кімнати. В ньому дитина може не лише відновлювати сили під час сну, а й читати підручники, спілкуватися годинами по телефону, дивитися фільм на ноутбуці тощо. Ліжко для підлітка має бути стильним та функціональним. Особливо важливо, щоб воно не вийшло з моди і не втратило актуальності, навіть коли дитина підросте. В пріоритеті частіше ліжко односпальне, яке займає мало місця і тим самим звільняє простір для ранкової зарядки, ігор або розміщення інших предметів інтер’єру.
Зона для навчання
Жодна підліткова кімната не обходиться без якісного письмового або комп'ютерного столу. Він має бути достатньо просторим, щоб окрім монітора чи ноутбука дитина могла розмістити на ньому робочі зошити та підручники. З іншої сторони, у невеликій кімнаті зекономити простір можна придбавши ліжко горище. У такій конструкції перший ярус може використовуватися для навчання або хобі, а другий — для сну. Найбільш функціональні двоярусні ліжка комплектуються видвіжним столом.
Компанію столу зазвичай складає ергономічне та зручне комп’ютерне крісло. Подібні меблі можуть мати різноманітні регулювання: висоти та глибини сидіння, нахилу спинки, положення підлокітників тощо. При цьому оббивка комп’ютерного крісла має бути виготовлена із дихаючих матеріалів. Найкращим варіантом є сітчаста тканина, яка забезпечує правильну циркуляцію повітря та здатна підлаштовуватися під анатомічні вигини людини. Спинка з даного матеріалу гарантує комфортне сидіння під час виконання домашніх завдань.
Стиль та колір меблів
Для підлітків кімната стає засобом самовираження, вибудовування власної ідентичності. Саме тому її стильове оформлення повинно залежати від уподобань підлітка. У той же час, існує декілька універсальних правил вибору кольорової гами. Наприклад, для класики характерні світлі та стримані відтінки, для лофта — темні та нейтральні кольори, для скандинавського — світлі тони та деревна фактура. Обираючи конкретний колір меблів, слід також враховувати розташування кімнати щодо сторони світла. У «південних» кімнатах актуальні холодні відтінки, тоді як у «північних» — теплі.
Наостанок зазначимо, що кімната підлітка повинна викликати почуття затишку та безпеки. Крім базових зон, таких як спальна, робоча та гардероб, слід виділити місце для розміщення специфічних меблів. Наприклад, дівчинці просто необхідний туалетний столик та додаткові дзеркала. Для підлітка, що займається спортом, важливо мати шафу під кубки та грамоти. Меблювання кімнати має відповідати основним вподобанням підлітка.