Видовжені, стильні за формою, непомітні в інтер'єрі внутрішньопідлогові системи опалення є оптимальними рішеннями для житла і офісного приміщення. Водночас більшого розповсюдження ця система набула саме в офісних просторах. Це пов'язано з тим, що вона ефективна як на малих площах, так і для великих за обсягом, площах будинків. Тобто встановити цю систему можна у великому залі торговельного центру або в невеликій квартирі на одну житлову кімнату.

Онлайн магазин Клімат-Контроль пропонує внутрішньопідлогові версії конвекторів необхідної потужності, з великим вибором довжини секцій, функціональності, ключових характеристик. Також в асортименті всі необхідні деталі для встановлення та обслуговування конвекторів.

Як треба планувати встановлення внутрішньопідлогових конвекторів, щоб вони були найбільш ефективними

Основні правила розміщення внутрішньопідлогових конвекторів передбачають завчасне планування під час будівництва або реконструкцію вже побудованого приміщення. Найголовніше правило стосується місця розташування більшої частини конвекторів. Внутрішньопідлогові конвектори розташовують під вікнами та біля дверей. Це необхідно для створення теплової завіси для зменшення проникнення холоду ззовні:

  • конвектор бажано встановити під кожним вікном;
  • довжина секції конвектора, яка може нагріватись має складати не менше 75-80;
  • довжина сегмента конвертора має складати не менше 75% від довжини простору заскленого вікна.

Ефективна конвекція повітря: яка потрібна відстань від стіни

Стандартна практика – розташування конвекторів на відстані не менше 10 см від стіни. Та сама відстань стосується розташування біля віконного контуру. Такі проміжки потрібні, щоб тепло, яке виробляється конвектором вільно переміщувалось у повітряний простір кімнати. І щоб тепло не передавалось лише на оточуючі конвектор, предмети.

Рівномірний розподіл тепла для більшого комфорту

Конвектор бажано розташувати на одному рівні. Тоді конвектор буде розподіляти нагріте повітря рівномірно, по всій площі. Тому відчуття теплового комфорту буде однаковим без додаткової регуляції.

Адаптивне споживання внутрішньопідлогових конвекторів: економія грошей та ресурсності

Висока продуктивність дозволяє використовувати електричні внутрішньопідлогові конвектори як основний вид опалення з адаптивним регулюванням. Пояснимо як працює така адаптивна система на прикладі. Для мінімального споживання енергії та ресурсу самого нагрівального пристрою:

  • у робочий час використовується система з високою інтенсивністю та застосуванням, за наявності, вентиляторів;
  • у нічний – без вентилювання теплообмінних елементів, з підтримкою потрібної температури у номінальному режимі.

Такий самий підхід можна застосувати і для квартирних чи будинкових систем, але зі зворотньою схемою: ввечері і вночі, інтенсивність є максимальною, а вдень, коли господар відсутній – підтримується оптимальний температурний режим.

Додаткові фактори, які необхідно врахувати, щоб отримати якісне опалення з внутрішньопідлоговими конвекторами

Насамперед треба вірно порахувати номінальну потужність, яка має бути в опалювальних пристроїв. Для розрахунку треба використовувати відразу декілька показників, включно із потужністю пристрою. Ще два важливих показники – площа приміщення у квадратних метрах та коефіцієнт тепловіддачі.

Додатковий і необхідний для точного розрахунку показник – середній коефіцієнт втрат тепла від вікон внаслідок обміну температурою. Всі ці показники є індивідуальними, адже встановити їх можна лише з врахуванням поточного стану будинку, віконних систем. Найкращий варіант – консультація фахівця, який допоможе визначити мінімальну та максимальну потребу потужності конвектора.