Напевне, в житті кожного з нас обов’язково була ситуація, коли ми не могли ніяк згадати, куди поклали важливий документ або річ. Звичайно, таке може трапитись з кожним. Втім варто уважно стежити за здоров’ям та не допускати того, щоб ці події не ставали частиною повсякденного життя. Втрата пам’яті є досить поширеною проблемою, спричиненою найрізноманітнішими факторами. Важливо розуміти, що роботу мозку необхідно постійно підтримувати шляхом правильного образу життя та активності. Поговоримо про це у статті.

Особливості втрати пам’яті

Це стан, при якому знижується здатність людини запам’ятовувати речі. Він може впливати не тільки на здатність пригадати якісь минулі події або важливі речі, але й на вивчення нової інформації та концентрацію на певних аспектах життя. Зазвичай проблеми з пам'яттю найчастіше виникають у похилому віці, втім бувають і виключення.

Існують різні типи втрати пам’яті, кожен з яких спричинений різними факторами:

  • хвороба Альцгеймера — прогресуюче захворювання мозку, яке стає причиною не тільки втрати пам’яті, але й дисфункції когнітивних звичок;
  • деменція — характеризується зниженням розумових здібностей: пам’яті, мислення та комунікативних навичок;
  • гідроцефалія — стан, при якому може накопичуватись рідина в мозку. При цьому з’являються проблеми з рівновагою, ходьбою та пам’яттю;
  • пухлина мозку — онкологічне захворювання, для якого характерна наявність проблем з мисленням, пам’яттю та поведінкою.

Втрата пам’яті може бути як короткочасною, так і довготривалою. Зазвичай перший стан викликаний стресом, нестачею сну або вживанням ліків. А от довгострокова втрата пам'яті спричинена серйозними хронічними захворюваннями.

Найпоширеніші причини втрати пам’яті

Втрата пам’яті може зумовлена різними факторами. Найчастіше вона пов’язана з захворюваннями. Наприклад, це інсульт та інші порушення кровообігу. Втім нерідко травми голови або пошкодженню мозку можуть також викликати втрату пам’яті. Звичайно ж, причиною проблем зі здоров’ям може стати й старіння: річ у тім, що з віком функціональність мозку дещо зменшується, що стає причиною певних порушень у роботі головного мозку.

Варто взяти до уваги емоційний стрес та депресію. Різноманітні психологічні фактори мають свій вплив на когнітивні функції. Втім не менш небезпечною є нестача сну. Зловживання алкоголем та наркотиками так само негативно впливає на пам’ять людини.

При проблемах з пам'яттю рекомендується своєчасно звертатися до лікаря. Варто розуміти, що такий стан має бути ознакою основного захворювання. Тож своєчасна консультація спеціаліста може запобігти виникненню більш серйозних проблем

Як запобігти втраті пам’яті?

Для цього рекомендується достатню увагу приділяти якості сну. Важливо приділяти повноцінному відпочинку не менше 8 годин на добу. Треба розуміти, що під час сну наш мозок виробляє важливі гормони росту та  стимулює здоров’я нейронів, що мають ключове значення для нашої пам’яті.

Важливою є й соціальна взаємодія. Спілкування з друзями та родиною дозволяє підтримувати мозок активним, а також сприяє вивільненню хімічних речовин для гарного самопочуття.

На роботу мозку впливає й правильна дієта. Дуже важливо вживати здорову їжу: овочі, фрукти, цільнозернові та молочні продукти. Вони мають важливе значення для правильного функціонування організму. Слід обмежувати вживання обробленого м’яса, солодких напоїв та інших шкідливих продуктів. Додатковою підтримкою організму може стати вживання вітамінної добавки “Вітамін B12 та фолієва кислота” від Seeking Health, яка дуже важлива для забезпечення правильного функціонування клітин та нейронів. Крім того, вона підтримує здоров’я нервової системи та когнітивні функції людини.

Не менш важливими є й регулярні фізичні вправи. Вони не лише зберігають тіло здоровим, але й стимулюють активність мозку. Річ у тім, що під час тренувань мозок здатний виділяти дофамін, який зменшує стрес та тривогу, а також покращує самопочуття. Звичайно ж, рекомендується й тренувати когнітивні здібності. Обов’язково беріть участь у різноманітних квестах, розв'язуйте кросворди та грайте в шахи.

Важливо контролювати свій стан здоров’я завдяки регулярним консультаціям лікаря. Якщо ви маєте проблеми з самопочуттям, варто своєчасно звернутися за допомогою, адже це дозволяє уникнути серйозних проблем з ускладненнями.