Тканинні ролети з кожним роком стають все більше популярними. Їх використовують в різних стилях інтер’єру в якості альтернативи звичайним шторам. Така заміна пояснюється практичністю тканинних ролетів. Вони займають мінімум вільного місця, не потребують особливого догляду, довговічні, а також підходять для будь-яких приміщень. Проте треба вміти їх вибирати з урахуванням особливостей та призначення кімнати. На що зважати і що враховувати - про це детальніше розповімо нижче.

Основні види тканинних ролетів

Перш за все треба враховувати особливості конструкції. Від цього залежить і те, як тканинні ролети виглядатимуть на вікні, і те, наскільки вони впишуться в інтер’єр, і практичність у використанні. Виділяють наступні різновиди:

  • рулонні штори. Це моделі з прямим полотном, конструкція яких включає в себе також вал. В згорнутому вигляді такі штори утворюють компактний рулон. В залежності від технічних характеристик моделі цей вал може бути відкритим чи захованим в пластиковий короб. В другому випадку рулон полотна схований;
  • пліссе. Полотно таких тканинних гофроване. Виглядають вони ефектно і стильно. В зібраному вигляді штори-пліссе не утворюють рулон, а складаються по типу жалюзі;
  • день-ніч. Вони складаються з подвійного полотна, яке пошите з прозорих (сітчатих) секцій та непрозорих (зі звичайної тканини). Змінюючи положення відносно одна одної двох половин полотна, перекинутих через вал, можна регулювати ступінь затемнення та світлопроникності;
  • римські. В таких тканинних рольшторах полотно пряме, просте прострочене посекційно. В згорнутому вигляді воно збирається в об’ємні складки.

Широкий вибір всіх перерахованих моделей є на сайті Sunset, також тут можна підібрати жалюзі з вертикальними чи горизонтальними ламелями.

Розібравшись з видами та особливостями тканинних ролетів, треба також роздивитися для яких приміщень краще обирати ту чи іншу модель.

Вибір тканинних рольштор для різних кімнат

Загалом всі приміщення розділяються на житлові, комерційні та суспільні. До перших належать будинки та квартири, до других офіси, салони, магазини, кафе тощо. Суспільні це заклади загального користування, як учбові приміщення, адміністративні та комунальні.

В усіх перерахованих типах об’єктів для оформлення вікон можна установлювати тканинні ролети. Проте, треба зважати на такі показники та характеристики:

  • потреба в затемненні. Зазвичай така вимога висувається до штор у відпочивальні чи приміщення з проекторами (актові зали, офіси). Тож, аби забезпечити умову потрібно вибирати тканинні ролети серед моделей блекаут. В них на тильній стороні полотна є спеціальне покриття, яке не пропускає світло (до 100%);
  • стійкість до зовнішніх факторів. Такі умови важливі, якщо тканинна рольштора вибирається для кухні, ванної чи приміщення з високою прохідністю. Оптимальний варіант – рулонні штори закритого типу. Вони займають мало місця, за необхідності їх можна сховати в короб, запобігши сильному забрудненню;
  • дизайн. Не варто забувати про оформлення тканинних рольштор. Вони можуть бути з однотонні та з малюнком чи принтами. Важливо, аби вони гармонічно виглядали в інтер’єрі. Зважати треба на призначення та дизайн самого приміщення. Якщо в планах є створити акцент чи кольорове поєднання кількох деталей, то рулонні штори чудово для цього підходять.

Крім перерахованих параметрів, варто враховувати і ширину. Вона може бути різною в залежності від принципу монтажу – на віконну раму чи на весь віконний отвір. У другому випадку полотно має бути ширшим, аби забезпечити надійне перекриття.