Сучасна побутова техніка стає розумнішою. Вона має розвинуті опції управління. автоматизацію, в дечому полегшує життя, але багато чого з функціонала залишається нереалізованим. Більшість людей просто ліниться опанувати всі здібності свого пристрою, витратити час на докладне вивчення інструкцій, чи через звичку робить все власноруч.

Багатофункціональна побутова техніка потрібна не всім, і має обиратися з огляду на ефективність основних завдань. Додаткові опції бувають некорисні, і у межах нашої статті ми про них розповімо.

Розумні гаджети: наскільки потрібне дистанційне управління зі смартфона

Можливість керування теплої підлогою за допомогою смартфона, як виявляться, не надає жодних переваг: одного разу задавши потрібний режим його роботи, його не доведеться змінювати, тим більше дистанційно. У цьому є сенс, коли житло (наприклад дача) знаходиться далеко, і підтримувати певний клімат у приміщеннях потрібно, щоб не замерзли труби, кімнатні чи парникові рослини.

Управління зі смартфона часто виявляється марною іграшкою на один раз: купуєш, а потім не користуєшся. Маркетологи стверджують, що головний інструмент виробників побутової техніки — людська лінь. Вони тиснуть на це за допомогою пристроїв, які, по суті, не потрібні в побуті. Обираючи за посиланням budpostach.ua/category/pobutova-tehnika/ побутову техніку, не ганяйтесь за дистанційним управлінням, якщо постійно живете вдома.

Де найбільше техніки з некорисним функціоналом?

Головне «кубло» марних опцій – це техніка для кухні. Наприклад:

  • «Самоочищення» духової шафи – спеціальний сильний розігрів повинен спалити бруд та жир, що пристали. Насправді виявляється, що перед запуском техніку треба добре відмити вручну;
  • Вбудована камера у духовій шафі, що дозволяє слідкувати за станом страви дистанційно. Це може знадобитися хіба що тим, хто працює у городі, та час від часу поглядає у смартфон – але наскільки часто виникає потреба у суміщенні двох «фронтів» робіт?;
  • Техніка, яка сама розпізнає, що в неї поклали, пропонує спосіб приготування. Можливо такі страви комусь і сподобаються, але більшість з тих, хто знається на приготуванні, не граються у подібну рулетку і користується перевіреною рецептурою;
  • Посудомийні машини, що обробляють речі ультрафіолетом. Насправді мікроби можуть осісти майже відразу, як тільки ви витягнете чисті кружки та тарілки із сушарки або посудомийки з функцією стерилізації. Та й надмірне прагнення стерильності, за останніми науковими дослідженнями, може призводити до алергії. Повне знезараження потрібне лише людям із важкими імунодефіцитами;
  • Відро для сміття, що само відкривається при наближені до нього – приваблива ідея, але чи не буде воно спрацьовувати «в холосту» у тісній кухні.

Пральні машини

У магазині budpostach.ua знайдеться багато гарних пральних машин, втім вам не варто купувати моделі з парою. Вона начебто забезпечить «глибоку гігієнічну обробку» і видалить бруд, що в'ївся, 99.9% бактерій і нейтралізує алергени, зробить речі приємнішими на дотик. Насправді якщо прати з порошком і при температурі вище 60 градусів, бактерії і так загинуть. Ну а пом’якшити речі після прання можна і без додаткових витрат: набагато простіше знизити кількість обертань барабана для того, щоб білизна не була жорсткою і не пересихала. Результат буде приблизно той самий. Пара може бути корисною хіба що для видалення бруду, що в'ївся, і розгладжування одягу, але це теж не так вже повсякденно необхідно.

Загалом, перед тим, як переплачувати за техніку, напхану різними цікавими штуками, варто задуматися — чи справді ви цим користуватиметеся? Чи просто віддасте гроші у нікуди?