Китайська автомобільна промисловість за короткий проміжок часу перетворилася з аутсайдерів на одного з лідерів ринку. Бренди з Піднебесної активні у тому числі у сфері виробництва електромобілів. При аналогічних технічних можливостях електрокари з Китаю можна придбати за ціною на 10-15 тисяч доларів менше, ніж європейські та американські моделі. Цьому сприяють активне державне фінансування та використання комплектуючих власного виробництва.
Baic Ec3
Цей електрокар тривалий час займає лідируючі позиції серед китайських брендів. Ефективність його роботи забезпечується літієвою батареєю, а технологія N-booster робить гальмування більш ефективним. Варто зазначити наступні технічні можливості:
- батарея ємністю 30,7 кВт•год;
- запас ходу на подолання 301 км;
- повне заряджання акумулятора за дев’ять годин;
- максимальний швидкісний показник – 120 км/год;
- двигун потужністю 45 кВт.
Модель оснащена всіма сучасними складовими безпеки: ABS, функцією утримання на схилі, парктроніком, мультимедійною системою, технологією автоматичного відкриття дверей у екстреній ситуації.
SOL E20X
Модель представлена у кузові хетчбек, оснащена функцією швидкісної зарядки. Це дозволить відновити заряд АКБ до 80% лише за одну годину. Електромобіль оснащений:
- системою доступу без ключа;
- двома сенсорними дисплеями на 7 та 8 дюймів;
- паркувальним асистентом;
- системами керування голосом та очищення повітря.
Щодо технічних параметрів, то виробник оснастив електрокар електродвигуном потужністю 116 к. с., який забезпечує запас ходу на 402 км та можливість розігнатись до 100 км на годину протягом 11 с. При таких солідних показниках придбати SOL E20X 2020 року випуску можна за 20 тисяч доларів, що робить його чудовим варіантом за співвідношенням ціни та якості.
Volkswagen E-Lavida 2021
Не варто дивуватись тому, що представник німецького автомобільного бренду з’являється у переліку бюджетних автомобілів з Китаю. Німецький концерн активно співпрацює з китайськими брендами у сфері виробництва електрокарів. Одним з ефективних результатів такого об'єднання з компанією SAIC стала модифікація E-Lavida.
Модель працює на основі літієвої батареї ємністю 38,1 кВт•год та електродвигуна на 100 кВт. Це дозволяє розігнати електрокар до 150 км на годину та подолати 278 кілометрів на одному заряді акумулятора. Зарядити АКБ можна за 5,5 годин. При такому оснащенні вартість версії 2021 року складає 17,9 тисяч доларів.
Volkswagen E-Lavida укомплектований усіма стандартними опціями сучасних електрокарів:
- антиблокувальною системою гальм та контролем тиску у шинах;
- клімат-контролем;
- мультимедійним центром;
- світлодіодним освітленням;
- подушками безпеки першого ряду та іншими технологіями для забезпечення комфорту водія та пасажирів.
Модель Volkswagen E-Lavida не є єдиним прикладом успішного співробітництва китайських виробників з відомими брендами. Ще одним яскравим представником цієї плеяди електрокарів є позашляховик Honda M-NV 2022. Тут ми спостерігаємо спільну роботу представників японського та китайського автопрому, яка пішла на користь обом сторонам.
Бюджетних моделей китайських електрокарів вартістю у діапазоні 20-40 тисяч доларів дуже багато. Усі вони укомплектовані сучасними безпековими системами, мають оригінальний дизайн та ємнісні батареї. Тому частка купівлі електрокарів з Китаю на українському ринку постійно зростає. Якщо раніше китайцям було важко конкурувати з гегемонами, такими як Tesla, то зараз політика розвитку виробництва електрокарів на державному рівні дає свої плоди.