Гідравлічні візки, звані роклами або рохлями, є найбільш популярним типом складської техніки для переміщення. Використовується для перевезення вантажів на піддонах та європіддонах. Рокла відрізняється від стандартних вантажних візків наявністю гідравлічного механізму, за допомогою якого можна піднімати та опускати вила на висоту до 2 метрів. Назва «рокла» для гідравлічного візка відбувається так само, як і назва «копір» для копіру. Інноваційну модель складської візки вперше представила фінська компанія Rocla, ім'я якої стало загальним. З моменту створення рокли було створено кілька видів, а також зовсім новий пристрій - ваги рокли, що дозволяють зважувати товари під час їх транспортування.

Візок для зважування є відмінним засобом автоматизації роботи складу та має суттєві переваги в порівнянні з електричним навантажувальним обладнанням:

  • Щодо невисока ціна, що робить рокла-ваги доступною технологією для малого та середнього бізнесу;
  • Мобільність: вила рохли повністю занурюються під лоток, що дозволяє використовувати його в обмеженому просторі;
  • Маленький і легкий: рокла — це відносно невеликий пристрій вагою до 80 кг, що спрощує його зберігання та транспортування.

У цій статті ми даємо короткий огляд модельного ряду гідравлічних ваг та розповідаємо, як вибрати купити роклу з вагами.

 

На що слід звернути увагу перед покупкою: вантажопідйомність та максимальна вага

Основними вимогами при виборі рокли з вагами є вантажопідйомність та максимальна межа зважування, які зазвичай відповідають один одному, та необхідний розмір вил. Поговоримо про типи гідравлічних транспортних засобів. Тепер розглянемо вантажопідйомність різних моделей рокл.

Рокли з вагами умовно поділяються на:

  • Легка вага: вантажопідйомність знаходиться в межах 500-1500 кг;
  • Стандарти: вантажопідйомність в межах 1500-2500 кг;
  • Важкі: вантажопідйомність понад 3 тонни.

Найпоширеніша модель 2-2,5 тонни. Враховуючи потребу в робочій силі для керування гідравлічним візком, вона була визнана оптимальною для перевезення вантажів масою до 400 кг. Однак при виборі візка з вагами все ж таки варто звернути увагу на вагу роботи підприємства і придбати пристрій з максимальною межею зважування не менше 200 кг. Пам'ятайте, як правило, чим вища вантажопідйомність, тим вище розсіювання. 2 тонни якісних та високоточних моделей, з кроком поділу 500 грам.

Розміри рокли

Ще одним важливим критерієм вибору є розмір рокли, який має відповідати розмірам піддону та піддону, з яким він використовується.

Отже, рокли з вагами поділяються на:

  • Стандартний піддон з відстанню між вилами 55 см. Довжина вилки: 115 см.
  • Моделі з укороченими вилами (макс. 85 см) відрізняються особливою гнучкістю. Підходить для вантажних поїздів, ліфтів, кузовів вантажівок. Не підходить для зважування та перевезення великогабаритних вантажів;
  • Моделі з подовженими вилами (до 150 см) для одночасного укладання кількох піддонів у ряд;
  • Модель з широко розставленими вилами (відстань між вилами 80-85 см) для негабаритних та довгомірних вантажів.

Рокли першого типу розраховані на стандартні європіддони розмірами 800х1200х144 мм і є найпоширенішим. Однак вибір рокли з вагами має бути повністю адаптований до специфіки вашого складу.

Матеріал коліс

Перш ніж вибрати рокл, зверніть увагу на колеса.

Від якості колеса та матеріалу, з якого воно виготовлено, залежить безпека та комфорт оператора, а також безпека обладнання та підлогових покриттів. Рокла оснащена якісними колесами, щоб навіть один працівник міг переміщати великогабаритні та великогабаритні вантажі по рівних поверхнях.

Матеріал, з якого виготовлені колеса, повинен бути стійким до зношування, що забезпечує плавність ходу візка без надмірних вібрацій та шуму. Сучасні колеса виготовляються із трьох матеріалів:

  • поліуретан;
  • гума;
  • нейлон.

Колеса можуть бути покриті металом одного з цих матеріалів, або виконані повністю з нього.

Уретанові та гумові колеса забезпечують плавну та безшумну їзду по нерівних поверхнях, але відносно швидко зношуються та потребують заміни.

Нейлонові колеса служать довше, але мають більш високий рівень шуму і рекомендуються тільки для роботи на рівних поверхнях.

 

Якість та можливості гідравлічного вузла 

Ще одна особливість, наяку слід звернути увагу, — це висоту підйому вилок. Стандартні моделі піднімають вантажі на висоту від 80 до 200 см. До речі, є ще й низькорамні візки для перевезення китайських та американських палет. Вони можуть піднімати вантажі до 165 см.

Гідравлічні вузли відповідають за підйомний механізм – основну частину рокли – ручного навантажувача, від якості якого залежить довговічність всього обладнання. Найчастішими причинами виходу з ладу гідроагрегатів є навантаження та порушення правил експлуатації. Тому варто вибирати роклу із запобіжним клапаном, щоб захистити пристрій від перевантаження.

Також слід звернути увагу на ергономіку ручки. Це сильно впливає на продуктивність оператора та накопичення втоми. Рукоятка повинна чітко лежати на долоні, а важіль гідравліки повинен натискатися плавно та легко.
 

Додаткові критерії вибору та особливості ваг рокла

Всі згадані вище критерії вибору (крім максимальної межі зважування та дискретності) відносяться до механічних характеристик самої рокли. Тепер звернемося до електроніки. Вважаємо це останнім, оскільки технічні характеристики всіх моделей ваг рокли не дуже відрізняються:

  • Стандартні функції — підсумовування, тарування, обнулення, стабілізація ваги тощо
  • Тензодатчики та дисплеї захищені від пилу та вологи не нижче IP67 — стандарт для промислових та напівпромислових ваг;
  • Але розмір батареї може змінюватись. Батареї, які працюють довше, збільшать ціну ваги;
  • Стандартний інтерфейс RS-232C. Однак наявність Wi-Fi для швидкої передачі даних на комп'ютери та обробки їх у бухгалтерських програмах вже є перевагою, що також впливає на ціноутворення;
  • Більшість моделей мають діапазон робочих температур від -10°C до +40°C.

Технічне та технологічне влаштування ваг рокла може бути доповнено спеціальними модифікаціями. Наприклад, вбудований принтер етикеток. в цьому випадку. Під час добору враховуються можливості додаткового обладнання.