Є понад 13000 видів, і їх кількість постійно збільшується. Вона децентралізована, конвертована та конфіденційна. Існує винятково у віртуальному світі. Все це про криптовалюту – кошти, котрі можна забезпечити іншими валютами. Вони не підтримуються державою, їхня вартість залежить тільки від попиту та позиції на ринку.
Яка крипта вважається найбільш популярною? Що варто знати, щоб обміняти криптовалюту, не наражаючи себе на ризик?
Типи валют та їхні відмінності
Криптовалютою називають такі гроші, що мають вигляд цифрового шифру. Розрізняють три основні типи.
Біткоїни та альткоїни. Найперша криптовалюта, яка з’явилася у світі. Сталося це 14 років тому, у 2009 році (криптографія ж, яка лежить в основі крипти, датується 1990 роком). Біткоїни найбільш відомі. Альткоїни — похідна від біткоїна категорія, так само як і біткоїн – однорангова валюта, тобто для її обміну не треба послуговуватися посередниками.
Стейблкоїни (Tether, USD Coin, Binance USD). Той самий альткоїн, який чимось забезпечується (в тому числі фіатними (звичайними паперовими) грошима, товарами, якими торгують на біржах (приміром, дорогоцінні метали) або іншою криптовалютою. Це робить стейблкоїн менш ризикованими.
Коїни та токени (Ethereum). Різниця між першими та другими – у коїнів є, а у токенів немає власного блокчейну – системи, за якою вибудовуються шифрувальні ланцюги. Як правило, має свої правила впорядкування.
Як безпечно поводитися з криптовалютою
Головне правило безпечного поводження з криптовалютою – користуватися надійними системами її купівлі-продажу. Як це дізнатися? Найперше, слід з’ясувати, чи надійним є ресурс, який пропонує фінансові операції (тобто верифікувати платформу). Далі варто визначити, наскільки прозорими є її процедури, чи не порушують вони політику конфіденційності.
Додаткові питання:
- як швидко проводяться операції з купівлі-продажу криптовалюти;
- за яким курсом і комісією;
- які пари валют пропонуються для укладання угоди;
- запроваджені ліміти (якщо вони є);
- чи потрібно реєструватись.
Це ключові моменти, за якими чиниться вибір платформи. Сама ж процедура нескладна й уміщається в три кроки: оформити заявку, виконати переказ за реквізитами та надати адресу гаманця для виводу грошей.
Онлайн-обмінник – швидкий та зручний спосіб це зробити. Одним з таких вважається FlyPay. Він дозволяє провести транзакції як готівковим, так і безготівковим розрахунком (у томі числі з гривнями або USD) максимально швидко і з відсутністю ризиків.