Хороший стан ротової порожнини відіграє важливу роль у здоров’ї людини. Мова йде не тільки про білу та приємну посмішку, а й загальне самопочуття особи, зокрема комфорту під час мовлення, жування, вживання холодної їжі тощо. За наявності складних патологій спеціаліст може відправити пацієнта на панорамний знімок зубів, який дозволить стоматологу побачити загальний стан зубних рядів для призначення лікування. Така процедура є важливим етапом в діагностиці та лікуванні захворювань різного рівня складності.
Що таке панорамний знімок зубів?
Панорамний знімок є одним з типів рентгенівських зображень, який надає цілісну та детальну інформацію про структуру ротової порожнини, зубів та щелеп. Цей вид діагностики використовується стоматологами для отримання можливості широкого огляду стану зубного ряду, що дозволяє виявити різноманітні проблеми та патології.
Основна перевага панорамного знімка полягає у тому, що він дозволяє дослідити стан ротової порожнини за допомогою одного зображення. Це вказує стоматологу на ті моменти, які не видно неозброєним оком. Процес дозволяє коректно поставити діагноз для призначення подальших процедур.
Скринінг допомагає фахівцеві у наступних випадках:
- виявити карієс, запальні процеси, кісткові вади та інші захворювання;
- оцінити стан кореневих каналів та пародонтальних тканин;
- побачити відсутні зуби, кісткові пухлини, кісти та інші аномалії;
- планувати лікування та хірургічні втручання, такі як видалення зубів або встановлення імплантатів;
- відстежувати зміни та результати терапії у динаміці.
Панорамний знімок дозволяє виявити хвороби та ускладнення, які можуть залишитися непоміченими на звичайних рентгенівських зображеннях. Дослідження допомагає стоматологу точно поставити діагноз, планувати лікування та здійснювати контроль за результатами.
Як проходить процедура?
Під час проведення процедури пацієнт стоїть або сидить перед апаратом, який обертається навколо голови. Знімок здійснюється за кілька секунд, під час яких людина повинна залишатися нерухомою. Отримані зображення передаються для оцінки та інтерпретації фахівцем для подальшого розбору та призначення лікування.
Окрім звичайної діагностики, дослідження може бути проведене перед імплантацією або іншими хірургічними процедурами. Не варто боятися негативного впливу апарату, адже спеціалісти вміють швидко користуватися інструментами – за декілька секунд організм людини не постраждає від рентгенівського проміння.