Потреби користувачів інтернету постійно зростають: до роутера під'єднується все більше девайсів, якість файлів, а відповідно їх об'єм збільшується, і ось ми приходимо до межі, за якою звичні 100 Мбіт/с видаються недостатньою швидкістю. Новим стандартом підключення інтернету, який ще нещодавно вважався доречним хіба що для організації масштабних бізнес-мереж, стає 1 Гбіт/с. Чи потрібний вам вдесятеро швидший інтернет вдома, і як повною мірою скористатися новими можливостями — розглянемо далі.
Кому знадобиться супершвидкість?
Гігабітний інтернет виправдовує себе в кількох випадках.
- У вас велика родина і, відповідно, багато гаджетів, які активно експлуатуються. Любите дивитися кіно на планшеті, поки працюєте за ПК, а в цей час діти граються в багатокористувацькі онлайн-ігри? Швидкий інтернет — те рішення, яке дозволить вам не дратуватися, коли всі девайси починають одночасно гальмувати.
- Ви маєте справу зі значними обсягами файлів: їх багато або вони великі. Це стосується фотографів, відеомонтажерів, дизайнерів та представників подібних професій. Також висока швидкість стане в пригоді тим, хто має справу з потоковим відео: стримерам, блогерам.
- Ви плануєте організувати домашнє файлове сховище або налагодити роботу корпоративної мережі.
Для порівняння, на звичайній швидкості (100 Мбіт /с) 4-гігабайтний фільм завантажується близько 5 хвилин, а гігабітний інтернет робить це за 30 секунд!
Чи достатньо вибрати відповідний тариф?
Потрібно розуміти, що просто зупинити свій вибір на швидкості 1 Гбіт/с та вчасно сплачувати послуги провайдера — недостатньо, щоб отримати суперпоказники. Техніка, якою ви користуєтеся, повинна вміти приймати таку швидкість та працювати з нею.
Must have комплект, без якого ви не зможете повною мірою оцінити вражаючу швидкість:
- маршрутизатор з Gigabit Ethernet портами (інформацію щодо цього можна знайти як в специфікації, так і на самому пристрої);
- гігабітна мережева карта (з'ясувати відповідність вимогам можна, відшукавши в інтернеті характеристики конкретної моделі);
- швидкий SSD-накопичувач, в ідеалі — SATA, який буде оперативно приймати та передавати дані;
- 8-жильний гігабітний кабель (звита пара), який протягнуто від комутатора провайдера до користувача.
Швидкість, яку ви одержите в результаті, буде трохи нижчою за омріяний 1 Гбіт/с. Це пов'язано з особливостями роботи мережевого обладнання, вигинами кабеля, електромагнітними наведеннями від сусідніх дротів тощо. У будь-якому разі, відмінність між 100 Мбіт/с та 1 Гбіт/с одразу буде очевидною для кожного, хто користується інтернетом як з розважальною, так і з професійною метою. Технології розвиваються, і варто рухатися вперед разом з ними.