Після створення сайту потрібно підвищити його видимість, щоб залучити трафік, а для комерційних проєктів – покращити продажі чи збільшити кількість замовлень. Розкрутка сайтів може здійснюватись як самостійно, так і за участю спеціалістів. При виборі не варто однозначно розцінювати варіанти дій як хороші та погані. Так, самостійне просування – це не завжди ризиковано і затратно в плані часу, а професійне – не у кожному разі потребує значних фінансових вкладень.

Наприклад, на сайті embo.com.ua можна замовляти просування сайтів і пакети послуг, що дозволяє покращити позиції веб-ресурсу й вписатися у бюджет, і створення індивідуальної стратегії, якщо мета полягає у досягненні високих результатів за стисліше терміни.

Тому вибір того чи іншого підходу до просування залежить від цілей та пріоритетів власника сайту.

За яких обставин можна просувати сайт самостійно?

Попри скептичне ставлення до самостійного просування, розкрутка сайтів своїми силами може бути доречною, якщо:

  • Проєкт не надто масштабний.
  • Бюджет на просування невеликий, і потрібно діяти в межах бюджету.
  • Наявні принаймні базові знання та навички SEO й, за потреби – налаштування реклами, а також бажання освоювати нові методи та інструменти, застосовувати їх на практиці.
  • Є достатньо вільного часу для роботи.

З мінусів – власноручна розкрутка сайтів не дає змоги отримати швидкий прогнозований результат, і передбачає велику кількість зон відповідальності, тобто, потрібно багато чого знати та вміти на достатньому рівні. Крім цього, без досвіду нерідко доведеться експериментувати, і рухатися шляхом спроб та помилок.

Коли раціонально звернутись до професіоналів?

Доручити агентству розкрутку проєкту варто, коли:

  • У власника сайту недостатньо відповідних знань та вмінь, і/ чи часу для їх набуття.
  • Проєкт великий, і самостійне його просування надто складне або й неможливе.
  • Потрібно досягти цілей у більш стислий проміжок часу.

Просуванням займається ціла команда спеціалістів (аналітики, програмісти, копірайтери й т.д.). Всі процеси налагоджені, також наявне необхідне програмне забезпечення і часто – власні розробки агентства, які дозволяють більш ефективно виконувати завдання. Клієнтам пропонуються різні послуги та їх комплекси, тому можна одержати потрібні результати, вписавшись у виділений бюджет. При цьому на якість послуг надаються гарантії. Щоб очікування від роботи компанії збіглися з реальністю, обираючи серед варіантів, слід звертати увагу на такі моменти:

  • Сайт компанії. Власники відповідальних агентств самостійно працюють зі своїм веб-ресурсом, і турбуються про його зручність, функціональність та хороші позиції у пошуковій видачі.
  • Час існування. Іноді й молоді фірми можуть добре справлятись із завданнями, однак краще надати перевагу тим, які мають досвід у своїй сфері від 5 років і більше.
  • Портфоліо. За інформацію з портфоліо можна правдиво оцінити досягнення компанії. Успішна розкрутка сайтів різних типів – хороша ознака, а особливо – коли компанія працювала над просуванням веб-ресурсів такого ж чи подібного типу, як проєкт замовника.
  • Команда професіоналів. Кількість учасників, їх спеціалізація, рівень кваліфікації – все це важливо. Іноді частина завдань делегується спеціалістам на аутсорсі, однак якість роботи від цього не страждає при належній організації роботи, а вартість послуг при цьому знижується.
  • Формат комунікації. Якщо компанія може вести спілкування із клієнтом не тільки в офісі, а й дистанційно – це значний плюс. Замовник може уточняти деталі, узгоджувати виконання певних дій і т.д., не затрачаючи зайвого часу.

При співпраці з компанією також можливий підхід, коли із частиною завдань працює сам власник сайту, а частину доручає компанії, щоб раціонально розпорядитись обмеженим бюджетом. Тут важливо правильно оцінити свої сили, і довірити агентству саме ті завдання, з якими об’єктивно краще справляться професіонали.