Поширеним захворюванням ніг є варикоз серед людей різного віку та статі. Головна причина розвитку – спадкова схильність, але є й інші фактори, що провокують.
Сьогодні у флебології лікування варикозу проводиться із застосуванням мініінвазивних методик. Вони безпечні та ефективні, не вимагають госпіталізації, і тому період відновлення не займає багато часу. З симптомами, діагностикою та лікуванням слід ознайомитися докладніше.
Які симптоми варикозу?
Варикоз може розвинутись і на тлі таких провокаційних факторів:
- зайва вага;
- малоактивний спосіб життя;
- регулярне підняття важких речей;
- вагітність;
- деякі професійні види спорту;
- сидяча робота;
- гормональні збої;
- вікові зміни та ін.
При появі першої симптоматики (судинна сіточка, постійна набряклість ніг, підшкірні ущільнення, нічні литкові судоми та ін.) слід звернутися до флеболога.
Флеболог або судинний лікар Барабой Костянтин Вікторович успішно лікує варикоз у приватному медичному центрі Києва, використовуючи малоінвазивні способи – ЕВЛК, мініфлебектомію, склеротерапію, склеювання вен біоклеєм тощо.
Діагностика та особливості лікування варикозної хвороби
Для встановлення точного діагнозу лікар проведе огляд, вислухає скарги пацієнта, призначить обстеження та аналізи крові/сечі. Це ультразвукова діагностика або доплерографія, яка дозволить оцінити стан судин та визначити ступінь тяжкості захворювання.
За результатами обстеження та обліку сукупності факторів (протипоказання, хронічні захворювання, загальний стан здоров'я та ін.) підбирається індивідуальна програма лікування.
На початкових етапах може бути консервативне лікування – прийом певних медикаментів, виконання вправ ЛФК, масаж, носіння компресійного трикотажу та ін. Якщо це не допомагає, то призначається оперативне втручання.
Ендовазальна коагуляція варикозних вен проводиться із застосуванням сучасного лазерного обладнання. Промінь лазера високої температури впливає на судини та склеює їх зсередини.
Це безпечна та ефективна методика, що успішно застосовується для лікування варикозної хвороби другого та третього ступеня тяжкості. Ще один спосіб – це склеротерапія, буває звичайною або пінною.
Через невеликий прокол на шкірі вводиться спеціальна речовина, яка заповнює вену зсередини. Мініфлебектомія показана для видалення сильно уражених вен та ускладнень. Перед оперативним втручанням необхідне додаткове обстеження, у тому числі аналіз на згортання крові, біохімічний, ЕКГ та УЗД.
Мініінвазивна методика підбирається з урахуванням показань та протипоказань індивідуально для кожного пацієнта. На відміну від класичної хірургічної операції, не проводиться розріз м'яких тканин, що скорочує реабілітаційний період. Це дозволить швидше повернутися до повноцінного життя. При появі перших симптомів краще відразу звернутися до флеболога на консультацію.