За українським законодавством поділ майна між подружжям під час розірвання шлюбу регулюється Сімейним кодексом України. Розділ майна може бути здійснений за взаємною згодою подружжя або за рішенням суду. В обох випадках краще отримати консультацію сімейного юриста та визначити особливості справи для взаємовигідного результату.
Головні складові процесу поділу майна між подружжям
Якщо подружжя домовилося про поділ майна, їм необхідно підписати відповідну угоду. Цей документ має включати докладний список всього майна, що належить подружжю, включаючи нерухомість, транспортні засоби, банківські рахунки, інвестиції та інші активи.
Якщо подружжя не може дійти згоди про поділ майна, вони можуть звернутися до суду із заявою про поділ наявної власності. При ухваленні рішення суд враховуватиме наступні фактори:
- тривалість шлюбу;
- внесок кожного з подружжя у придбання та утримання майна;
- дохід та фінансове становище кожного з подружжя;
- потреби дітей (якщо є);
- будь-які інші обставини, які можуть вплинути на поділ майна.
Суд може призначити експерта для оцінки майна та визначення його належності. Висновок експерта буде враховано при ухваленні рішення судом. Якщо справою займається адвокат, то він може оскаржити рішення суду чи домагатися додаткової експертизи.
Звернення до сімейного адвоката – шлях до виваженого та ефективного рішення
Розділ майна може бути складним та емоційним процесом, особливо якщо між подружжям є розбіжності. Рекомендується звернутися за юридичною підтримкою до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на сімейному праві. Адвокат з розділу майна може дати консультацію з юридичних прав та обов'язків подружжя, а також представляти їх інтереси в судових розглядах.
Юридична підтримка також може допомогти забезпечити справедливість та рівноправність поділу майна, а також врахування інтересів як подружжя, так і дітей. На сайті simeinyi-advokat.com.ua запропоновані головні витримки з законодавства, які пояснюють правила сторін та особливості процесу поділу. Для фундаментального аналізу справи та отримання супроводу в суді, бажано телефонувати юристу сайту та домовлятись про консультацію.
Контактні номери телефону: (096) 109-76-08 та (050) 105-33-11. Вартість послуг вказана також на сайті, тому можна розрахувати приблизну суму витрат. Зазначимо, що така інвестиція не лише наближує судове рішення на вашу користь, а й захищає від напруги та емоційності під час сімейних протиріч.