Кожна діяльність в Україні, включаючи громадські об’єднання, потребує офіційного оформлення. Після цього громадські діячі від імені своєї організації можуть займатися підприємництвом, розраховувати на гранти, підтримку меценатів та державних програм.  

Процедура створення громадської організації обумовлена нормативним актом. Згідно закону є чітке визначення терміну «громадська діяльність», «громадська організація». В окремих розділах обумовлені головні засади, принципи такої структури. Важливо звернути увагу на певні обмеження, які стосуються громадської організації.

Юридичне супроводження

Щоб реєстрація громадської організації та її подальша робота мала результати, рекомендується звернутися до юристів компанії «ENTIRE». Одним з напрямків юридичної контори є супровід у підготовці до реєстрації та всіх паперів для подальшого відкриття ГО.

Тим, хто планує самостійно відкривати організацію, варто скористатися безкоштовною юридичною консультацією. Це допоможе зрозуміти певні пункти закону, користуватися ними під час підготовчого етапу.

Якщо клієнт хоче зберегти свої нерви, уникнути бюрократичні нюанси, тоді всю цю роботу можна покласти на досвідчених фахівців.

Перш ніж засновник звернеться до юридичної компанії, від має бути впевненим, що відповідає критеріям. Законом прописано, що відкрити громадське об’єднання 2 людини чи навіть більше. Це треба пам’ятати, окрім цього, вони повинні дотримуватися правил:

  • Повнолітніми, виключенням є молодіжні організації, де засновникам повинно виповнитися 14 років,
  • Жоден з співзасновників не має міститися у державному Реєстрі як юридична особа,
  • Не мають числитися серед осіб, яких підозрюють у тероризмі чи до яких застосовано обмеження, накладання санкцій.

Невиконання одного з пунктів унеможливлює подальшу реєстрацію.

Кожне громадське об’єднання вноситься в Реєстр з вказанням місцезнаходження офісу, а також унікальної назви. З приводу найменування існують правила його присвоєння. На початку прописується вид (наукова, ветеранська тощо), далі треба обрати назву. В назві не повинно бути повторення з іншими об’єднаннями, включення історичних термінів. В законі це визначено, тому юрист скорегує назву, якщо вона не відповідає критеріям.  Деякі ГО мають довгі назви, тому в статуті обов’язково вказується офіційна скорочена абревіатура.

Процедура має певні особливості, тому з юридичною підтримкою можна реалізувати процес значно швидше та якісніше.