У малоповерховому будівництві пустотілу цеглу все частіше замінюють керамічні блоки. Вони мають більше пустот усередині, а значить і меншу теплопровідність. До того ж керамоблоки більші, завдяки чому у кілька разів можна знизити витрати часу на будівництво стін будинку. За вигідною ціною купити керамоблок можна в інтернет-магазині компанії "Оксамит-Захід". Нижче розглянемо основні переваги керамоблоків.

Плюси керамоблоків:

1.      Міцність та стійкість. Керамоблоки є дуже міцним та стійким матеріалом, який може витримувати значні навантаження та забезпечувати довговічність будівлі.

2.      Теплоізоляція. Керамоблоки мають високу теплоізоляційну властивість, що допомагає зменшити енергоспоживання в будівлі та знизити витрати на опалення.

3.      Звукоізоляція. Керамоблоки здатні зменшити шум зовнішнього середовища, що робить їх ідеальним варіантом для будівель, розташованих біля шумних доріг або залізниць.

4.      Вогнестійкість. Керамоблоки мають високу вогнестійкість, тому вони допомагають зменшити ризик поширення вогню в будівлі.

5.      Екологічність. Керамоблоки виготовляються з природних матеріалів, таких як глина та пісок, що робить їх екологічно безпечними та відповідальними для навколишнього середовища.

6.      Низька вартість. Керамоблоки є більш доступним матеріалом в порівнянні з іншими будівельними матеріалами (наприклад, цеглою).

До мінусів керамоблоків можна віднести наступне:

1.      Складнощі з транспортуванням та завантаженням/розвантаженням.

2.      Високі вимоги до майстерності муляра.

3.      Проблеми з розкроєм під необхідні розміри. Матеріал є дуже щільним та водночас крихким.

Для розрізання керамоблоку знадобиться електропила, що ускладнює процес кладки. Муляр має добре володіти таким інструментом, а також мати навички правильної укладки самого керамоблоку. Боки блоку рифлені. У випадку, коли з'єднання стиків «паз-гребінь» зроблено неточно, у результаті отримаємо стіну з містками холоду.

Важливо! Керамічні блоки після зведення будинку оштукатурюються з обох боків. Зовні застосовуються цементно-вапняні розчини, а зсередини вапняно-гіпсові. Штукатурні суміші мають бути легкими, аби не перешкоджати повітрообміну. Шорстка рифлена поверхня блоків забезпечує надійне зчеплення зі штукатурним розчином. У багатьох випадках фасадна частина будинку облицьовується клінкерною цеглою. Вентиляційний зазор між блоками та цеглою не потрібен.

Керамоблоки є безпечним та вигідним будматеріалом, який підходить для зведення одноповерхових будинків. Треба лише враховувати його особливості під час будівельних робіт.