Лохина – корисна та смачна ягода, яку можна виростити самостійно. Найбільш простим варіантом для цього є купівля саджанців. Якщо ви не бажаєте цього робити, можна висіяти насіння. Але, у будь-якому випадку, вам знадобляться касети для вирощування розсади, купити які ви можете в інтернет-магазині https://harvest-center.com.ua/kaseti-dlya-rozsadi/. Для вирощування врожаю необхідно розібратися в особливостях культури.

Детальніше про лохину

Для її вирощування потрібно використовувати болотяне середовище, яке матиме низький рівень кислотності. Отримати перший урожай з куща можна за кілька років після висадки. Рослина пропонується в різних сортах, які відрізнятимуться за смаком, розміром ягід та кольором. Кущ почне рости, коли температура буде не меншою за 7С тепла. Якщо надворі температура сягає понад 18С, то під час активного зростання, ягоди можуть збільшуватися на 1 мм за ніч. Рослина стійка до низьких температур, але при цьому сприйнятлива до вологості. Ви можете купити саджанці лохини різних сортів, і визначитися з тим, який вам подобається.

Підготовка ґрунту для вирощування

Вам потрібно виростити лохину вдома? Тоді потрібно подбати про те, щоб правильно вибрати та обробити ґрунт. За наявності болотистої ділянки, потрібно розуміти, що коріння швидко укорениться. Щоб кущ почав активне зростання, потрібно вибрати суміш піску та торфу. На самий низ ями, в яку буде поміщена розсада, потрібно покласти хвойні гілки, після чого, зробити шар торфу і тирси. Як верхній шар можна вибрати: перегній, тирсу і хвою.

Для спрощення посадки ягоди, та поліпшення швидкості її зростання, деякі використовують пророщування насіння. Для цього його кладуть на чисту вологу тканину, і не прибирають його звідти, поки воно не проросте. Посадивши кущ, ємність із ним потрібно перемістити на підвіконня. Помітити перші результати ви зможете найближчим часом.

Як доглядати ягоду?

На відміну від лісової лохини, домашня потребує правильного догляду. Для насіннєвого проростка важливим є полив. Зволожувати ґрунт потрібно не лише, коли на вулиці суха погода, а й під час появи ягід. Мульчування потрібно проводити щовесни. Найкращим варіантом для його виконання буде використання тирси. Як добриво можна брати азотисті підживлення, але не органічні добрива. Не забувайте про важливість обробки землі біля рослини, що є важливим у перші роки.

Як виростити саджанці?

Будь-якої миті вегетативного сезону можна зайнятися висадкою саджанців. Навесні приступати до роботи можна після того, як земля прогріється, і не буде заморозків. У випадку, якщо у саджанців відкрита коренева система, то ви зможете висадити їх у квітні та жовтні. Важливими правилами є:

  • Глибина посадки має бути 6-8 см;
  • За наявності важкого ґрунту розмір ями не повинен перевищувати більше 65 см, а глибина – 6 см. У яму можна додати торф, який дозволить зберегти вологу.

Виростити лохину вдома цілком реально, якщо дотримуватися всіх правил, і проводити регулярний догляд.