Застосування гуматів може відрізнятись залежно від виду культури та результатів, яких дачник хоче досягти. Тому важливо враховувати такі рекомендації.
Підживлення кущів та плодоягідних дерев
Використання гумат калію для чагарників та дерев дозволяє захистити рослину від грибкових захворювань. Для садових культур необхідно проводити обприскування препаратами. Процес обробки має такий вигляд:
- весною до розкриття нирок необхідно обприскати препаратом кущі;
- наступна обробка після того, як культура відцвіте;
- третє підживлення проводиться в період дозрівання плодів.
Однак, необхідно припинити обробку за тиждень до збирання врожаю. Для того, щоб препарати не завдавали шкоди, необхідно розчиняти гумат калія у воді. Відповідним вважається 0,05% розчин.
Підживлення овочів
Гумати часто використовуються для підгодовування овочів. За допомогою такого виду добрива можна підвищити смакові якості та врожайність. Для овочів необхідно приготувати 0,05% розчин та підгодувати рослини. На 1 м2 необхідно використовувати трохи більше 2 літрів. Проводити підживлення допустимо кожні 3 тижні. Однак у період дозрівання овочів підживлення припиняються.
Можна використовувати приготований розчин для підживлення листом. У такому разі періодичність підживлення не частіше 1 разу на 2 тижні.
Обробка насіння
Для того, щоб підготувати насіння до посадки, можна використовувати гумат. Для цього в 1 літрі розчиняється 6-7 мл речовини. В отриманий розчин опускається насіння на 20-25 хвилин. Дрібне насіння необхідно замотати в кілька шарів марлі і тільки після цього замочувати.
Якщо ви бажаєте купити гумат калію для підживлення рослин, то у такому разі вам варто завітати до інтернет-магазину ferteffect.com.ua!
Для підживлення декоративно-квітучих рослин
Гуматні добрива часто використовуються для підживлення троянд та інших квітучих рослин. Завдяки такому добриву, процес цвітіння стає рясним і бутони зберігають свій зовнішній вигляд тривалий період. Для квітів та декоративних чагарників можна скористатися такими методами внесення добрив:
- під корінь. Необхідно в 10 літрах розчинити 30 грам речовини і полити під корінь, періодичність підживлення не частіше ніж 1 раз на 2 тижні;
- позакореневі підживлення. Для такого методу внесення добрив необхідно у 10 літрах розчинити 5 мл речовини. Обприскування проводиться увечері після заходу сонця.
Незважаючи на велику популярність гуматних добрив, необхідно дотримуватися чіткого дозування та всіх порад щодо використання.