Кондиціонер, як і багато інших винаходів, сконструювали завдяки випадковості. Вілліс Керріер (американський інженер) щоб знизити вологість в друкарській конторі, зібрав обладнання для охолодження повітря. Через два десятки років він додав в конструкцію компресор і налагодив серійне виробництво перших кондиціонерів. Сьогодні – це багатофункціональні пристрої, які якісно відрізняються довговічністю періоду експлуатації, продуктивністю та енергоефективністю.
Зараз на ринку представлено багате різноманіття брендів, які виробляють кондиціонери для виконання широкого спектра завдань, серед яких можна виділити таких лідерів як спліт-системи Gree, Haier, Carrier тощо.
Функції систем кондиціювання
Робота будь-якого пристрою для охолодження повітря базується на такому принципі: хладагент, який під дією тиску переходить у стан рідини, нагрівається, потім випаровується та проходячи по системі кондиціонера охолоджує його труби. Тим самим споживач отримує прохолодне повітря в спеку. Але це не всі функції сучасного обладнання. До додаткового функціонала можна віднести:
- Фільтрація повітря, антибактеріальні фільтри. В систему кондиціювання встановлюють стандартні пилові фільтри, а також фільтрацію для глибокого очищення, дезінфекції та усунення запахів в приміщеннях.
- Зволоження повітря. Іонізація проходить завдяки закачуванню свіжого повітря із зовнішнього блоку спліт-системи, доводячи рівень вологості до комфортних 40-60%.
- Самоочищення. Ця функція дозволяє приладу самоочистити елементи конструкції від пилу та зайвої вологості.
- Турборежим. Кондиціонер на 15-30 хвилин вмикає підвищену потужність, щоб швидко вийти на заданий температурний режим. Ця функція стане в пригоді в дуже спекотну погоду.
- Автоматичний рестарт. Функція дозволяє кондиціонеру відновити роботу в автоматичному режимі в тому випадку, коли стався збій в електромережі.
- Датчик руху. Функція призначена для економії електроенергії. Якщо в кімнаті довго нікого немає кондиціонер переходить в режим енергозбереження.
- Нічний режим. Пристрій у нічні часи переходить на мінімальні оберти, поступово знижуючи і підвищуючи температуру повітря на 2-3 градуси.
Крім цього всього, сучасні кондиціонери не тільки охолоджують повітря, но нагрівають його, виконуючи обігрів приміщення. До пристроїв з такою функцією можна віднести кондиціонери Cooper Hunter, Mitsubishi, Electrolux, Haier Flexis тощо.
При покупці кондиціонера додаткові функції вибираються за місцем його роботи та призначенням. Алергікам важливо мати якісний пиловий та антибактеріальний фільтр, а в місці з частим відключенням світла – автоматичний рестарт.