Що собою представляє процедура
Лапароскопія кісти яєчника – операція з видалення кістозного новоутворення на жіночих репродуктивних органах. Доступ до патології здійснюється через невеликі проколи на череві, що дозволяє знизити травматичність процедури та зменшити відновлювальний період.
Лапароскопічна процедура витісняє класичні операції в гінекології, адже є більш безпечною для жінки та проводиться під ретельним контролем лікаря.
Чому виникають кісти
Кіста – це пухлиноподібне утворення, яка виникає через ряд причин та має різну типологію. Виділяють наступні форми патологій:
- фолікулярні;
- серозні;
- кісти жовтого тіла;
- параоваріальні.
Найчастіше причиною формування кісти є порушення гормонального фону, в результаті чого фолікул визріває неправильно. Також впливають хвороби яєчників, запалення репродуктивних органів, ускладнення після операцій, випадки переривання вагітності.
У будь-якому випадку при появі болю у нижній частині живота, розладах менструального циклу, асиметрії шлунка, варто звернутись за допомогою до лікаря. Виявлення кісти на ранній стадії допоможе уникнути тяжких ускладнень, серед яких найнебезпечніше - безпліддя.
Коли проводять операцію
Оперативне втручання є найбільш дієвим способом позбутись кісти яєчника. Але його виконують не завжди. Якщо утворення має невеликий розмір, то лікар протягом 2-3 менструальних циклів спостерігає за пацієнткою. Якщо кіста не розсмоктується, тоді обирають лікувальну тактику.
Гормональна терапія може бути неефективною. Хірургічне втручання дозволяє назавжди позбутися від кісти. Лапароскопічна кістектомія дієва при видаленні утворень з гладкою поверхнею, однорідною структурою та доброякісним характером. До лапароскопії не можна вдаватись, якщо кіста досягла надто великих розмірів. Тому не варто затягувати зі зверненням до гінеколога, адже у запущених випадках може не бути іншого шляху, крім повного видалення яєчника.
Які особливості оперативного втручання
Кістектомія проводиться через три невеликі (5-10 мм) проколи на череві, через які вводять інструменти та мініатюрну відеокамеру. Після виявлення місця локалізації кісти та її розмірів, лікар акуратно розсікає поверхню яєчника. Видаляють лише патологічні тканини, залишаючи неушкодженими здорові частини репродуктивного органа.
Після завершення операції лікар ретельно оглядає операційне поле, щоб впевнитись у відсутності кровотечі. Місця проколів зашивають, після чого жінка повинна дві доби пробути у стаціонарі. Відсутність великих розрізів знижує реабілітаційний період до одного місяця. Варто утриматись від фізичних навантажень та статевих контактів у цей час.
Джерело: сайт bilyak.com.ua