Найбільш слабким місцем будь-яких комунікацій вважають ділянку, яка проходить у фасаді будівель, підлягає підключенню до розподільного пристрою або одного з видів розподільчих механізмів. Щоб унеможливити виникнення аварійних ситуацій, виконують герметизацію кабельних вводів на небезпечних ділянках. На сайті компанії https://roxtec.com.ua/ представлено інноваційну продукцію що дозволяє максимально герметизувати кабельні введення.

Вимоги та норми

Вимоги, згідно з якими виконується герметизація кабельних вводів, відображені у відповідних БНіП та ПУЕ. Зокрема, у документації відображено умову, що кабельне введення має мати здатність:

- перешкоджати подальшому поширенню полум'я;

- затримувати воду;

- гасити процеси горіння.

За потреби майстер повинен мати можливість оперативно виконати заміну ділянки комунікацій.

Рішення проблеми

Герметизація кабельного введення виконується кількома способами. Ще недавно широко застосовувалася жаростійка піна з поліуретану, яку рівномірно розподіляли по всій поверхні кабелю, розташованого в трубі. Після полімеризації складу надлишки монтажної піни обрізають і утрамбовують, якщо є необхідність у цьому. Спеціально створені заглиблення заповнюють за допомогою цементного розчину.

Сьогодні таке рішення можна впевнено назвати застарілим. На сучасному ринку представлені технологічніші системи для герметизації вводів, які на практиці довели ефективність використання.

Метод термоусадки

Інноваційні ущільнювачі забезпечують виконання надійної герметизації введення методом термоусадки. Ущільнювачі, що термоусаджуються, успішно справляються із завданням герметизації кабельних вводів у канали. Спеціальні комплекти для проведення робіт складаються зі спеціальної трубки та мастики, що виконує функцію герметизуючого складу.

При виборі трубки фахівці орієнтуються на величину зовнішнього діаметра кабельного каналу. Остаточний результат при використанні таких комплектів залежить від параметрів труби. При мінімальному діаметрі кабелю, що вводиться в отвір, під виріб додатково намотують мастичну стрічку. Також використання мастичного ущільнювача виправдане при введенні кількох кабелів в один отвір. У такому разі мастична стрічка дозволяє герметизувати простір між сусідніми кабелями.

Якщо діаметри кабелю і каналу, в якому він розташовується, суттєво відрізняються, то необхідно використовувати спеціальні перехідники термоусаджувального типу.