Вроджені чи набуті проблеми з зором турбують багатьох людей на різних куточках планети, і щоб уникнути серйозних патологій, варто дітей змалечку привчати до систематичного обстеження у спеціаліста. Щоб дитяча діагностика зору була більш ефективною, треба з відповідальністю поставитися до вибору окуліста та клініки. Раннє виявлення проблеми з зоровим каналом сприятиме швидкому усуненню проблеми без серйозних наслідків для здоров’я.

Найрозповсюдженіші захворювання очей у дітей

Зоровий апарат у людей формується до 15 років, тому важливо в цей час виявити та вчасно усунути проблеми. Якщо дитина проводить багато часу перед екраном телевізора чи телефона, то просто необхідно стежити за її станом та помічати її зорові звички. Наприклад, малюк низько схиляється до екрана чи книги, після розгляду картинок скаржиться на головний біль, а також жаліється на розмитість зображення тощо.

Найбільше у дітей можна зустріти такі хвороби: астигматизм, близорукість, далекозорість, косоокість та дисхромазія. Вони можуть бути як вродженими, тобто розвинуті під час формування плода в утробі матері, так і отриманими, причинами яких можуть бути інфекційні захворювання або нехтування правилами збереження зору. Під час виявлення патологій, офтальмолог може прописати ліки, вітаміни, процедури та дати рекомендації щодо зарядки.

Також популярними є інфекційні захворювання, такі як кон’юнктивіт, блефарит, кератит та інші. Вони можуть виникнути від недотримання правил гігієни, спадковості, зниженням імунітету й іншими хворобами.

Які є складнощі в дитячій перевірці зору

Дорослі люди серйозно ставляться до відвідин лікаря, проте діти ще не розуміють важливості діагностики, тому можуть бешкетувати та неуважно сидіти на місці. Тому спеціалісти окрім високої кваліфікації, мають зацікавлювати малюків і влаштовувати перевірку у вигляді гри. Окрім цих особливостей, діти можуть підглядати чи навмисно неправильно називати зображення, що не дозволить виявити дійсний стан зору.

Також успіх огляду залежить від настрою та темпераменту дитини: деякі можуть з агресією поставитися до поставлених завдань, або через сором’язливість й боязкість відповісти неправильно, мовчати. Тому висококваліфікований дитячий спеціаліст має знайти спільну мову з малюками, увійти до них в довіру та сприяти швидкому огляду, який не викличе дискомфорту. Більш детальну інформацію особливості діагностики дитячого зору можна прочитати на сайті клініки Amel Vision.