Розпочавши з розсилки DVD-дисків, невдовзі Netflix перетворився на потужний центр виробництва та стрімінгу контенту. Проте компанія не стоїть на місці та вже зараз Netflix, як видно, робить наступну велику ставку на майбутнє ігрової індустрії.

Нещодавно в Netflix оголосили, що стрімінговий гігант будує свою першу власну студію відеоігор у Гельсінкі, Фінляндія, розширюючи свою імперію та включаючи до її складу мобільні ігри.

Останній рік виявився для компанії досить важким. Так, в Netflix заявили, що вперше за понад десять років було втрачено передплатників і спостерігалось падіння своїх акцій більш ніж на 60% у 2022 році на тлі ширшого спаду ринку. Незважаючи на деякі нещодавні спроби скоротити витрати, Том Форте, старший науковий аналітик D.A. Davidson зазначив, що бачить зацікавленість Netflix іграми прикладом того, що компанія не тільки думає над тим, як захиститися від негативних економічних наслідків, а й спробувати щось нове.

Дійсно очевидно, що компанія працює на довгостроковий результат. Особливо якщо взяти до уваги, як змінилася платформа за останні роки, пройшовши шлях від DVD-дисків до стрімінгу розважального контенту на вимогу.

Форте додав, що поточна політика Netflix є особливо проникливою, адже компанії вдалося досить рано визначити, що ігри є конкурентоспроможною альтернативою для її аудиторії, враховуючи, скільки часу люди зараз витрачають як на самі ігри, так і на їх відеотрансляцію. Транслювати себе, граючи в улюблену відеогру чи просто ділитися фрагментами свого повсякденного життя на камеру, стало не лише прибутковою справою, але й частиною мейнстриму. Майже всі ігри сьогодні транслюються, від всесвітньо відомої Fortnite (найпопулярніший стример – Ninja з понад 18 мільйонами підписників) до більш стратегічних ігор, як-от покер (один із найпопулярніших стрімерів – Лекс Вельдхаус із понад 306 тисячами підписників) і навіть шахи (GMHikaru – понад 1,4 мільйона підписників).

Цей перехід також надає Netflix ще один спосіб монетизувати деякі зі своїх найпопулярніших франшиз, зокрема серіал «Дивні речі».

Нову ігрову студію очолить Марко Ластікка, ветеран ігрових гігантів Zynga та Electronic Arts, повідомив в блозі віце-президент Game Studios Netflix Амір Рахімі.

До того ж Рахімі заявив, що в компанії вважають цей крок власною інтерпретацією індустрії мобільних та відеоігор найвищого рівня. Сотні мільйонів підписників по всьому світу матимуть доступ до найрізноманітніших захоплюючих та неповторних ігор. Бонусом буде відсутність реклами та необхідності здійснювати покупки всередині додатку.

Він додав, що Гельсінкі було обрано для розміщення нової студії, тому що тут народилися одні із найкращих ігрових талантів у світі. На початку цього року Netflix придбав студію Next Games у Гельсінкі. Рахімі повідомив, що нова студія, однак, буде побудована «з нуля».

В той же час варто зазначити, що оголошення про придбання Next Games збільшило загальну кількість ігрових студій, якими володіє Netflix до трьох. Крім неї, компанія раніше придбала Night School Studio та Boss Fight Entertainment. В Netflix також пояснили, що кожна студія має «різні сильні сторони та напрямки діяльності», і всі вони разом розроблятимуть різноманітний набір ігор для користувачів Netflix.

Ігри Netflix працюють уже трохи понад рік. Згідно з наявними даними, стрімінговий гігант тепер має 32 гри, які були завантажені близько 30 мільйонів разів у всьому світі. Ігри Netflix можна завантажити та грати на мобільних пристроях, включаючи телефони та планшети Android, а також iPhone, iPad та iPod Touch. Тож, за іронією долі, наразі ви не можете грати в ігри Netflix на смарт-телевізорі або навіть у додатку Netflix на ігровій консолі. Пропозиції доступних ігор варіюються від ретро-пригодницької гри «Stranger Things: 1984» (Дивні речі: 1984) до «Hextech Mayhem: A League of Legends Story» (Hextech Mayhem: Історія Ліги Легенд).

Поки що незрозуміло, чи є якісь плани зробити ігри доступними в основному додатку Netflix або відокремити бібліотеку ігор у додаткову програму.

Минулого місяця в середньому 1,63 мільйона людей щодня користувалися іграми Netflix. Ця цифра становить менш як 1 відсотка людей, які підписалися на стрімінговий сервіс. Тож, як видно, не так багато людей насправді користуються їх безкоштовними іграми.

У своєму оголошенні керівництво уточнило: ще рано робити висновки, адже створення гри може тривати роками. Рахімі також додав, що особисто пишається тим, як стабільно компанія розвивала свої ігрові студії протягом року. Крім того, віце-президент Game Studios Netflix впевнений, що зовсім скоро зможе поділитися новими здобутками компанії у сфері відеоігор.