Буває так, що саме в той момент, коли необхідно захистити посіви від хвороб та шкідників, техніка через погодні умови чи інші причини не може проїхати полем. У разі деякі господарства використовують сільськогосподарську авіацію. Однак оплата роботи пілотів, палива та утримання самих літаків далеко не всім по кишені. Чи дрони зможуть стати повноцінною заміною класичної авіації?
Замовити дрони для проведення десикації ви можете за посиланням https://agro-aviator.com.ua/uk/project/desikaciya-dronami/!
Використовувати літаки для обробки невеликих полів небезпечно – хімікати часто вилітають за межі поля. Траплялися випадки, коли засоби захисту не просто відлітали за межі поля, а й потрапляли до населених пунктів, адже точність розпилення через вітер і висоту польоту може коливатися в межах кілометра. Крім цього, класична авіація має ще один істотний мінус — пілотові необхідно платити гідну зарплату. До того ж знайти хорошого фахівця не так просто. На додачу до всього сільськогосподарська авіація працює тільки у світлий час доби, а обробляти рослини краще вночі. І це ще одна проблема, яку поки що ніхто не вирішив.
Переваги використання дронів у сільскому господарстві
У США, де дрони в сільському господарстві використовуються вже давно і дуже активно, підрахували, що година роботи літака коштує мінімум $1 тис. (і це тільки моніторинг, а не обробка), тоді як дрон можна купити за $1-30 тис. цьому коштує $300 тис.
Безперечно, використовувати наземну техніку для обробки полів завжди дешевше, до того ж вона зазвичай працює вночі. Але є поля, де техніка не може проїхати. Крім того, існують види обробки рослин, які зараз виконує переважно авіація. Серед них, наприклад:
- внесення добрив у період весняного бездоріжжя,
- внесення гербіцидів навесні,
- десикація на пізніх стадіях вегетації рослин,
- обробка рисових чеків,
- обробка виноградників, що розташовуються на схилах.
Тому останнім часом у галузі все частіше замислюються над тим, як вирішити проблему захисту рослин, коли техніка проїхати не може, а обробити треба вже зараз.
Найбільш логічним рішенням було б застосування безпілотної техніки, яка широко використовується у сільському господарстві багатьох країн (наприклад, у прогресивній Японії вже понад 20 років). Однак проблема в тому, що існуючі дрони, що застосовуються в сільському господарстві, надто малі, тому не можуть брати такий важкий вантаж, як пестициди та гербіциди. З цієї причини їх в основному використовують для стеження за посівами та худобою.