Сучасний ритм життя, особливо у місті, змушує багатьох не витрачати час на приготування їжі та користуватися напівфабрикатами. Якщо людина більшу частину дня змушена проводити на роботі, то стояти ввечері біля плити вже ніколи, а іноді й ліньки. Сьогодні напівфабрикати становлять більшу частину раціону міського жителя. Зручно по дорозі з роботи зайти до найближчого супермаркету і вибрати, що сьогодні більше хочеться, а прийшовши додому, за півгодини приготувати повноцінну вечерю. Величезна різноманітність таких продуктів у магазинах дозволяє щодня вибирати замороженные полуфабрикаты в Днепре – на сніданок, обід чи вечерю.
До напівфабрикатів прийнято відносити будь-які харчові продукти, що пройшли попередню обробку різного ступеня, підготовлені для тривалого зберігання та дають можливість швидкого приготування їжі.
Обробка продукції
Попередня обробка продуктів за своїм принципом поділяється на механічну, гідромеханічну, термічну, хімічну та біохімічну.
Термін зберігання оброблених продуктів залежить від технології, що забезпечує збереження їх харчових параметрів та смакової цінності. Це можуть бути різні типи консервування - соління або маринування, в'ялення чи сушіння, пастеризація, використання вакуумного пакування та інші. Але найпопулярнішою у виробників напівфабрикатів є технологія шокової заморозки.
Якщо під час попередньої обробки не використовувалися штучні барвники, консерванти, хімічні ароматизатори або інші шкідливі інгредієнти, вона не зменшує корисність їжі. Більшість заморожених заготовок, які виробляють великі компанії, проходять промислову обробку і термін їх зберігання в замороженому вигляді досить великий — до півроку.
Асортимент такої продукції дуже широкий. Це можуть бути:
- пельмені та вареники з м'ясом, картоплею та грибами;
- манти, хінкалі та чебуреки;
- голубці;
- млинці з м'ясними та солодкими начинками;
- м'ясні, курячі та рибні котлети.
Найчастіше такі продукти доведені до напівготовності і їх достатньо піддати короткій термічній обробці (зварити, посмажити або розігріти в мікрохвильовій печі) щоб отримати не тільки корисну і поживну, але і смачну їжу.
Шокова заморозка - це процес заморожування продуктів до -18 ° С за мінімальний період часу (зазвичай не більше 4 годин). Висока швидкість охолодження забезпечується вкрай низькою температурою камери (нижче -30°С) і інтенсивним обдуванням продукту.
При цьому кристали льоду у фракціях, що містять вологу, формуються значно менших розмірів, ніж при звичайній плавній заморозці. Внаслідок чого не порушується структура нового продукту. За рахунок швидкості проведення шокової заморозки скорочуються періоди можливого розвитку бактеріологічного середовища та відсутні сліди життєдіяльності різних типів бактерій.