Реєстрація домену – це вже фінальний етап, який завершує підготовчі роботи. Оскільки перед цим потрібно зробити доволі багато речей. Так майбутньому власнику сайту потрібно визначитися з доменним ім'ям, а також доменною зоною. А після цього, ще й впевнитися, що ім’я вільне та його можна використовувати для свого бізнесу.

Перед тим, як вибрати певну доменну зону, варто розібратися в тому, що це таке, а також які існують категорії та яку з них краще вибрати. Доменна зона – це сукупність всіх доменів, які належать до одного рівня. При цьому, як правило, коли говорять про доменну зону мають на увазі саме верхній рівень. Це права частина адреси, яка вводиться в браузерах. Наприклад, «.com» або «.ua». Але існують і нижні рівні.

Які бувають

Їх можна поділити за різними ознаками. Наприклад, на національні доменні зони. Такі домени верхнього рівня були спеціально введені для використання у певній країні. Наприклад, для України діє доменна зона «.ua». Для кожної окремої країни діятиме своя зона. У деяких країнах національні домени можуть складатися з не латинських символів. Наприклад, це діє у Китаї та Казахстані.

Крім того, існують регіональні доменні зони. Вони дуже схожі на попередній варіант, але мають суттєву відмінність – у них йдеться не про окрему країну, а про цілий регіон: Азію «.asia», Євросоюз «.eu». Багато хто в цій же категорії розглядає доменні зони окремих міст. Наприклад, Берлін «.berlin» або Лондон «.london». Якщо регіональна доменна зона вам з якихось причин не підходить, подивіться у бік субрегіональних доменів. До них належать домени другого рівня, такі як «.kiev.ua». Ці зони передбачається використовувати для певного регіону чи міста.

Ще один вид доменних зон – міжнародні. Такий випадок ніяк не буде прив'язаний до країни. Тому його можна вибрати для будь-якого сайту – такий домен не обмежений територіально. Його використання має на увазі міжнародну приналежність сайту, тобто аудиторію з різних країн. Це один із найпоширеніших варіантів.

Також бувають тематичні доменні зони. Це гарне рішення, якщо ви хочете, щоб вона наголошувала на тематиці вашого сайту. Тут можна підібрати доменну зону практично для будь-якого сайту: «.cafe», «.photography», «.sale», «.cooking» тощо. Якщо ви хочете вибрати тематичну зону для домену, то пам'ятайте головне правило: тематика вашого сайту має відповідати зоні, яку ви обрали.

Варто відразу враховувати, що далеко не всі доменні зони будуть доступні для реєстрації. Частина може використовуватися лише певними категоріями користувачів, наприклад, вони можуть бути призначені виключно для сайтів державних установ.

Загальні рекомендації щодо вибору

Розмірковуючи про доменні зони, про те, яка краще, ви повинні розуміти, що однозначної відповіді на це питання немає. Вибір залежить від тематики вашого сайту, від аудиторії сайту й особисто від ваших уподобань.

Спочатку визначте, чи належить ваш сайт до певного регіону чи області? Якщо сайт інтернаціональний, то підібрати доменну зону буде нескладно – вам варто подивитися у бік міжнародних або тематичних доменів.

Якщо ви просуваєте послуги для мешканців певного міста, наприклад, продаєте техніку у Львові, то вам підійде субрегіональна доменна зона .lviv.ua. Логічний вибір зони для домену допоможе вам правильно позиціонувати свій сайт для клієнтів та пошукових систем.

Якщо ідея регіональної спрямованості вам не близька, виберіть тематичну доменну зону. По-перше, така адреса буде цікаво виглядати й легко запам'ятовуватися; по-друге, більше шансів, що бажаний вами домен ще не зайнятий.