Тривалий час в суспільній свідомості українців було сформовано думку, що гемблінг і соціальна відповідальність – терміни несумісні. Подібна точка зору була спровокована переважно діяльністю тіньової азартної індустрії. Насправді функціонування легального грального бізнесу сприяє розвитку в Україні туристичної, спортивної та культурної галузі.
За останні два роки відбулася трансформація ролі азартних ігор у суспільній свідомості. Більшість українців не розглядає гемблінг як додатковий спосіб заробітку. Сьогодні азартні ігри сприймаються як один з ключових напрямів світової розважальної індустрії.
У минулому році на замовлення UGC було проведено дослідження громадської думки про ставлення жителів України до азартних ігор. За свідченням Onlandia, українці грають в ігрові автомати та слоти для розваги. Переважна більшість мешканців країни не має досвіду гри на реальні гроші.
Щоб бути впевненими у захисті своїх прав та інтересів, гравцям варто вибирати для розваг виключно ліцензовані азартні заклади. Такі гемблінг компанії дотримуються принципів відповідальної гри та використовують якісне програмне забезпечення від провідних виробників, наприклад, слоти від Endorphina https://onlandia.org.ua/developers/endorphina.
Куди рухається галузь?
У 2021 році ліцензовані представники гемблінг індустрії підписали Меморандум про рекламу азартних ігор. Документом визначаються правила участі в азартних розвагах, чітко розмежовуються поняття реклами та спонсорства.
Також на базі UGC наприкінці минулого року запустили проект, спрямований на надання кваліфікованої психологічної допомоги гравцям, які страждають від гемблінгової адикції. Сьогодні проект призупинено на невизначений термін.
До 2022 року діяльність азартної індустрії України була спрямована на меценатство, дотримання принципів відповідальної гри та спонсорство культурних і спортивних заходів. Сьогодні легальні гральні заклади беруть активну участь у волонтерській діяльності, допомагають працевлаштуванню тимчасових переселенців, перераховують кошти на благодійність. Участь ліцензованих операторів гемблінгу у сфері соціальної відповідальності стала значно об'ємнішою.
У поточних умовах український азартний бізнес довів, що спроможен стати надійним союзником держави. При грамотному підході азартні розваги є ефективним інструментом по збору коштів на вирішення гуманітарних та інших соціально значущих проблем.